Jednou vetou

Slovenský veľvyslanec v USA Ivan Korčok si prevzal vysoké ocenenie

Ivan Korčok

Foto: TASR

Slovenský veľvyslanec v USA Ivan Korčok si v nedeľu v rámci Dní NATO v Ostrave prevzal Českú a Slovenskú transatlantickú cenu za rok 2018. Informovala o tom na svojej webovej stránke mimovládna organizácia GLOBSEC.

Slovenský veľvyslanec v Spojených štátoch si cenu prevzal od amerického experta na obranu Iana Brzezinského, syna legendy americkej zahraničnej politiky Zbigniewa Brzezinského. Ivan Korčok bol ocenený za svoje dlhoročné úsilie o podporu transatlantických vzťahov.

V roku 2002 viedol Korčok slovenskú delegáciu na prístupových rokovaniach do NATO, ktorého členom sa Slovensko stalo v roku 2004. Pripomenutá bola aj jeho výrazná angažovanosť v európskej politike počas posledných desiatich rokov, keď pôsobil ako veľvyslanec v Nemecku a Bruseli pri EÚ.

Delegácia Európskeho parlamentu navštívi SR a Maltu, bude preverovať korupciu a právny štát

„Vzťahy medzi EÚ a USA prechádzajú najväčšou skúškou v histórii. Posledné, čo teraz potrebujeme, sú odkazy ponad Atlantik cez médiá. Potrebujeme spolu hovoriť o to viac, že na viaceré otázky máme rozdielne stanoviská. To však neznamená, že sa budeme od seba vzďaľovať. USA a EÚ si nemôžu dovoliť, aby sme sa stali na globálnej šachovnici konkurentmi,“ povedal Ivan Korčok, ktorý pred niekoľkými dňami nastúpil na post slovenského veľvyslanca vo Washingtone.

Na Slovensko príde držiteľ Nobelovej ceny, japonský fyzik H. Amano

„Ivan za 26 rokov pôsobenia v slovenskej diplomacii znamenite slúžil svojej krajine – zasluhujúc sa o rešpekt a uznanie politikov na oboch stranách Atlantiku. Značne prispel k rozvoju EÚ a NATO, ako aj vzťahov medzi nimi samotnými,“ povedal počas odovzdávania ceny o Slovenskom veľvyslancovi v USA Ian Brzezinski.

Môže vás zaujímať

Rezník hasí situáciu v RTVS. Problémová šéfka Hana Lyons končí, ale idú aj ďalší