Jednou vetou

SME Rodina a politológ: Panika nie je na mieste. Kollárovi oplieskali croissanty o hlavu

Boris Kollár na stretnutí s nacionalistickou francúzskou političkou Marine Le Penovou

autorská koláž hlavne.sk, TASR

Stretnutie hnutia Sme Rodina a francúzskej političky Marine Le Penovej na Slovensku vyvolalo nielen rozhorčenie a kritiku, ale doslova aj vlnu paniky. Stretnutie kritizovali nielen ľudia, ale aj politici a politické strany. Čo si o reakciách myslí známy politológ a aj samotný líder Sme Rodina? Pozrite si nižšie video, ako rozvášnený dav zúril na Borisa Kollára:

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár a predsedníčka Národného frontu Marine Le Penová | Zdroj: archívne, TASR

 

FOTO: Načapali sme ju. Pozrite sa, kam si odbehla ministerka vnútra Saková

Líder hnutia Sme Rodina, Boris Kollár neskrýval svoje sklamanie nad reakciami slovenských politikov, aj verejnosti. Táto panika je spôsobená tým, že niektorí ľudia aj politici sú znepokojení, že dochádza k spájaniu strán, ktoré majú rovnaký názor na ochranu vonkajších hraníc EU, ochranu tradícií a na sociálny rozmer, najmä pomoc obyčajným ľuďom, tvrdí Kollár.

VIDEO: Pelíšky po dvadsiatich rokoch v Eurovoľbách. To musíte vidieť!

„Štandardní politici boli doteraz zvyknutí, že majú všetko v rukách a teraz sa boja, že prichádzajú o moc. A je veľmi smutné, že ten kto má iný názor ako oni, okamžite dostáva nálepku extrémistu a fašistu, doplnil pre hlavne.sk Boris Kollár.

 

Hlavou krútia politici aj bývalí ministri školstva: Zrušenie povinnej angličtiny? Vážna chyba!

Politológ Ján Baránek v stretnutí Borisa Kollára a Marine Le Penovej taktiež nevidí žiadny problém. Vidím to ako normálny, legitímny krok spájania sa príbuzných politických síl, na tom nie je nič neobvyklé. Deje sa to všade, deje sa to v Európskej ľudovej strane napríklad. Je to normálny, štandardný postup, nič ma na tom neprekvapuje, vysvetlil Ján Baránek.

Sulík Čaputovú kritizuje, politológovia sa jej zastali

Protest prebiehajúci počas stretnutia je podľa jeho názoru do istej miery vizitkou extrémnych ľavičiarov. Aj keď hovoríme napríklad o ANTIFA, to je štandardný postup, ktorý robia všade, nie len včera – zvyknú však byť omnoho drsnejší. V podstate sú to anarchisti a ich včerajší prejav bol ešte dajme tomu, miernejší,“ tvrdí Baránek. Väčší problém však vidí inde.

Toto sú ľudia, ktorí majú najnovšie ovládať Slovensko

Čo sa ale týka samotného Progresívneho Slovenska, myslím si, že by si mali veľmi rozmyslieť a zvážiť, či si potrebujú zháňať na svoju podporu zrovna tieto extrémistické skupiny, lebo majú plno rečí o tom, že je niekto fašista, na druhej strane ale dostávajú silnú podporu anarchistov, čo by som povedal, že je rozhodne väčší extrém ako Le Penová alebo SME Rodina. Tí nepoužívajú násilie, ani nič podobné. V tomto určite Progresívne Slovensko veľmi prestrelilo a vypálilo to možno úplne inak, ako čakali,“ doplnil v rozhovore pre hlavne.sk Ján Baránek.

Politici sa zhodli: V eurovoľbách musíme voliť

Môže vás zaujímať

VIDEO: Novinka na hraniciach. Toto oznámil Matovič s Babišom v Prahe