Jednou vetou

Prieskum Markízy ukázal, ako si to vedia ľudia predstaviť. SMER bez Fica?

Robert Fico (vľavo) a Peter Pellegrini

autorská koláž hlavne.sk, TASR

Pellegrini predbieha Fica! Vyše 14 a pol percenta opýtaných ľudí by chcelo za premiéra Petra Pellegriniho, Roberta Fica ani nie 7 percent. Ukázal to prieskum agentúry Focus pre TV Markíza. Spomedzi voličov SMER-u by Pellegriniho favorizovalo 56,8% opýtaných a Fica 36,1%. Zdá sa, že Robert Fico padá definitívne do politického dôchodku, avšak podľa mnohých politologických názorov by SMER bez Fica ako strana nefungoval. Ako sa na vývoj, najmä pred voľbami, pozerajú politici NR SR za túto stranu?

Sanitky za 30 miliónov: Pochybný nákup riešia už aj v parlamente!

Výsledky prieskumu agentúry Focus. | foto: TV Markiza

 

 

 

 

 

 

 

Podľa poslanca Dušana Jarjabka otázka stojí tak, že či „dôverujeme predsedníctvu alebo nedôverujeme predsedníctvu strany a vyriešime si to ako vždy vo vnútri strany“. Narážal tým na list východoslovenských funkcionárov strany, ktorí žiadajú okamžité odstúpenie Roberta Fica a Roberta Kaliňáka z vedenia strany. Po tom, čo sme podotkli že teraz nejde o Výzvu ale prieskumy, Dušan Jarjabek vyhlásil:  „Tie prieskumy sú blbosť. Je to účelová hra médií, ktorej nevenujem ani sekundu.“

„Čo sa týka našej strany, všetko je na vnútrostranícku diskusiu. Nič viac,“ vyhlásila stručne a rázne poslankyňa Jana Vaľová.

Podobný názor zastáva aj poslanec na odchode Miroslav Číž, ktorý si SMER bez Roberta Fica predstaviť nevie a odmieta sa k takýmto otázkam vyjadrovať. „Nie. Nebudem sa vyjadrovať ani, je to súčasť snáh neustále komplikovať prostredie SMERu, zaťažovať ho úvahami tohto typu, nie je to aktuálna vec, je to vnútropolitická záležitosť,“ vyhlásil M. Číž pre hlavne.sk.

Nový náhradník za Číža? Marek Mitterpák je pripravený, ak povie Varga nie

Poslanec Maroš Kondrót si vie predstaviť SMER bez Roberta Fica, ale nie dnes. „Určite raz, možno za 100 rokov, tam už Robert Fico nebude a ani ja nie. Takže áno, viem si predstaviť, že raz táto situácia nastane, ale nie teraz,“ uviedol M. Kondrót pre hlavne.sk.

Podľa politológa Jána Baránka treba brať prieskumy obozretne. „Stranu SMER bez Fica si iste, predstaviť vieme, otázka je, čo by to narobilo s jej voličmi. Lebo hoci Peter Pellegrini sa teší vysokému úspechu, Robert Fico na seba stále viaže veľké množstvo voličov,“ myslí si politológ Ján Baránek.

 

Koho si želajú za premiéra voliči strany SMER-SD? | foto: TV Markiza

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky