Jednou vetou

Smer-SD bude vo veci demisie A. Kalavskej rešpektovať rozhodnutie premiéra

Na snímke zľava ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD) a predseda vlády SR Peter Pellegrini.

FOTO TASR – Dano Veselský

Strana Smer-SD bude vo veci demisie ministerky zdravotníctva Andrey Kalavskej (nominantka Smeru-SD) plne rešpektovať rozhodnutie predsedu vlády SR Petra Pellegriniho (Smer-SD). Uviedol v reakcii na rozhodnutie šéfky rezortu zdravotníctva hovorca strany Ján Mažgút.

Kalavská sa rozhodla, podá demisiu

Kalavská sa rozhodla podať demisiu v pondelok. Kancelária ministerky bude v tejto veci v utorok (10. 12.) kontaktovať prezidentský palác. Informovala hovorkyňa ministerstva Zuzana Eliášová.

Kalavská ponúkla svoju demisiu po tom, ako vláda v stredu (4. 12.) stiahla návrh reformy nemocníc, tzv. stratifikáciu, z rokovania parlamentu.

„Viete, veľa som nad tým, samozrejme, rozmýšľala. V stredu som mala chuť, stále má človek chuť odísť, pretože tak, ako sa správa niekto k svojmu ministrovi, ako sa správali ku mne, si myslím, že nie je adekvátne. Cítila som sa veľmi zle,“ komentovala. „Stále si myslím, že takto sa nemá správať k svojmu ministrovi, ako sa zachovala strana Smer-SD ku mne,“ podotkla.

Pellegrini aj Kiska vylučujú spoluprácu s ĽSNS

S Kalavskou sa vo štvrtok (5. 12.) stretol premiér Peter Pellegrini (Smer-SD). Po rokovaní vyhlásil, že chce, aby Kalavská na ministerstve zotrvala a vyjadril jej plnú podporu. Zatiaľ nepodarilo získať stanovisko predsedu vlády SR Petra Pellegriniho.

Môže vás zaujímať

Juraja Novockého vymenovali za európskeho prokurátora