Jednou vetou

Smer-SD: Imrecze má pre stranu potenciál, ktorý máme záujem využiť

Robert Fico

Foto: TASR

Predseda vládnej strany Smer-SD Robert Fico berie osobné rozhodnutie prezidenta finančnej správy Františka Imreczeho o odstúpení na vedomie. "Pre stranu má František Imrecze obrovský odborný a politický potenciál, ktorý máme záujem využiť," konštatuje Smer-SD v stanovisku pre médiá.

Podľa strany je nespochybniteľné, že Imrecze po nástupe do funkcie v roku 2012 dosiahol vo finančnej správe vynikajúce výsledky. „Po devastácií finančnej správy ľuďmi z okolia Ivana Mikloša, vytvoril z finančnej správy efektívny a fungujúci mechanizmus, ktorý okrem iného priniesol do štátneho rozpočtu o 3,7 miliardy eur navyše, oproti očakávaniam,“ zdôraznili sociálni demokrati.

Opozícia víta odchod Imreczeho z finančnej správy

Imrecze je podľa Smeur-SD v oblasti daní a ciel rešpektovaný na medzinárodnej úrovni. „Svojím rozhodnutím ochránil finančnú správu pred politikárčením zo strany médií a opozície,“ dodala strana.

Prezident finančnej správy František Imrecze v stredu oznámil, že odíde zo svojej funkcie. Stalo sa tak na rokovaní finančného výboru, kde vysvetľoval kauzu colných podvodov s čínskym tovarom, na ktorý upozornil Úrad pre boj s podvodmi (OLAF).

Môže vás zaujímať

FOTO: Odbehol si na pol hodinku