Jednou vetou

Smer-SD má jasno v prezidentskom kandidátovi, ale stále robí tajnosti

Predseda strany SMER-SD Robert Fico (druhý sprava) a podpredsedovia strany SMER-SD Juraj Blanár (vľavo), Robert Kaliňák (druhý vľavo) a Peter Pellegrini počas tlačovej konferencie po slávnostnom sneme strany Smer - sociálna demokracia, 8. decembra 2018 v Trenčíne.

foto: TASR - Radovan Stoklasa

Strana Smer-SD stále nepovedala meno svojho prezidentského kandidáta pre budúcoročné voľby.

Predseda strany Robert Fico uviedol, že v prezidentskom kandidátovi má strana jasno, ale odmieta ho povedať preto, aby ho média nelynčovali.

Martin Glváč: Politici by nemali vlastniť médium. Príprava zákona je náročná

Podľa Fica je ešte čas na predstavenie kandidáta. Fico tiež potvrdil, že Smer-SD čakajú personálne zmeny na rôznych úrovniach riadenia.

Expremiér zároveň nepovedal, či bol v byte na Vazovovej zo spisu Gorila, zopakoval, že Gorila je kauza vlády Mikuláša Dzurindu.

KOMENTÁR: Nesvojprávny minister Lajčák?

„Máme jasno v prezidentskom kandidátovi, ale nevystavím ho vášmu lynču, musíte si počkať,“ odkázal na tlačovej konferencii po slávnostnom sneme Smeru-SD Fico. Podľa neho by mohol termín na predkladanie kandidatúru končiť v prvom februárovom týždni.

Šéf Smeru-SD nepovedal ani to, či je minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD) mimo hry a strana má nové meno. „Môžete dedukovať iba to, že ja nekandidujem,“ odkázal médiám.

Vládny Smer-SD chce piatykrát vyhrať parlamentné voľby a zostavovať vládu

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky