Jednou vetou

Smer-SD na čele s R. Ficom odmieta spájanie roka 2018 s rokom 1998

Predseda Smeru-SD Robert Fico, archívne

foto: TASR

Odstúpenie Roberta Fica (Smer-SD) z postu premiéra bolo jeho osobným rozhodnutím na záchranu súčasnej vládnej koalície.

Predseda vládneho Smeru-SD tak reaguje na vyjadrenia prezidenta SR Andreja Kisku, ktorý rok 2018 prirovnal k roku 1998, keď padla vláda Vladimíra Mečiara.

Kiska: Minister M. Lajčák bol pre migračný pakt nepríjemne ponížený

„Chceme Andrejovi Kiskovi pripomenúť, že Robert Fico prijal osobné rozhodnutie, aby zachránil súčasnú vládnu koalíciu, pričom stále stojí na čele najsilnejšej politickej strany na Slovensku,“ tlmočí stanovisko predsedu koaličného Smeru-SD hovorca strany Ján Mažgút.

Nad porovnávaním oboch rokov a ich udalostí počas adventného času vyjadruje strana na čele s Ficom ľútosť.

Prezident v nedeľu v diskusnej relácii TA3 V politike na margo končiaceho sa roka 2018 uviedol, že ho možno politickými udalosťami prirovnať k roku 1998.

„Keď sa začínal tento rok, všetci sme skutočne očakávali, že to bude v prvom rade rok osláv. Žiaľ, realita bola iná. Smrť Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej absolútne zmenili tento rok. A tento rok sa asi historicky zapíše k roku 1998,“ skonštatoval Kiska.

Nebudem kartou kortešačky medzi politickými stranami, povedal Mikloško

Myslí si, že práve v roku 1998 a rovnako aj v roku 2018 museli krajina a občania zabojovať o základné princípy demokracie, o slušnosť, spravodlivosť.

„V roku 1998 sa ukončila vláda Vladimíra Mečiara a tento rok 2018 sa bude takisto spájať s ukončením vlády Roberta Fica,“ podotkol prezident, podľa ktorého občania ukázali hranicu tolerancie k politikom, k ich správaniu a vedeniu krajiny.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky