Jednou vetou

Smer-SD o požiari v krajskej kancelárii v Žiline: Násilie nie je riešenie

Na snímke budova, v ktorej sídli krajská kancelária Smeru-SD v Žiline s nápisom „Zlodeji. Vasky Jugent“. Okolo polnoci zasahovali hasiči pri požiari spomínanej budovy Žiline 16. marca 2018

foto: TASR

Je to krok radikálov, ktorí sa snažia zneužiť súčasnú politickú situáciu na destabilizáciu krajiny a demokratického systému, v ktorom môže každý človek slobodne a bez strachu prezentovať svoj názor a zasadiť sa za jeho presadenie demokratickými metódami. Pre TASR to uviedol vládny Smer-SD ohľadom nočného požiaru budovy, v ktorej sídli krajská kancelária strany v Žiline. Požiar bol podľa hasičov založený asi úmyselne.

Takýto čin je podľa vládnej strany v demokratickom štáte neprijateľný. „Vedenie strany, ako aj všetci poslanci NR SR, predstavitelia, členovia a sympatizanti tejto strany ho jednoznačne odsudzujú,“ uvádza sa v stanovisku.

Požiar v Žiline: Horela budova, v ktorej sídli Smer

Strana vyzvala ľudí, ktorí chcú prezentovať svoj názor, aby tak urobili pokojným a demokratickým spôsobom. Zároveň vyzvala verejnosť, aby odsúdila prejavy násilia alebo trestných činov. „Veríme, že polícia sa bude venovať aj tomuto prípadu a osoby zodpovedné za tento čin budú potrestané,“ dodala.

V spomínanej budove zasahovali hasiči okolo polnoci. Podľa informácií TASR sa pri požiari nič vážnejšie nestalo. Mala ho spôsobiť horiaca pneumatika zasunutá pod prístreškom, ktorý je prístavbou budovy. „Príčinou vzniku požiaru bolo pravdepodobne úmyselné konanie neznámej osoby,“ uviedla hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru Zuzana Farkasová. V prípade požiaru už polícia začala trestné stíhanie.

Môže vás zaujímať

Koaliční poslanci sa nezhodujú, či by mal Kyselica pôsobiť v parlamente