SNS bude mať v prezidentských voľbách vlastného kandidáta

Predseda SNS Andrej Danko.

Foto: TASR

Slovenská národná strana bude mať v prezidentských voľbách vlastného kandidáta. Povedal to v sobotu šéf SNS Andrej Danko po rokovaní rozšíreného Predsedníctva SNS v Oponiciach.

aktualizované o 14:30

Danko však konkrétny zatiaľ nechcel byť. „Viem však o ľuďoch s charizmou, ktorí by boli vhodnými kandidátmi,“ povedal predseda SNS na tlačovej konferencii. Potvrdil tiež, že SNS pôjde samostatne aj do komunálnych volieb.

Rozšírené predsedníctvo SNS hodnotilo aj výsledky volieb do VÚC. Rozhodlo, že v januári dôjde k zmenám na postoch niekoľkých okresných predsedov. Zmeny by sa podľa Danka mali týkať zhruba desiatich okresov. „Ide o miesta, kde som bol zbytočne súcitný pre históriu strany,“ uviedol Danko.

Nebudem kandidovať za prezidenta, vyhlásil Fico na zdravie svojho syna

SNS má byť podľa jeho slov ambicióznejšia, pretože „o jej politiku je záujem“. Byť vo vláde so Smerom-SD a Mostom-Híd je podľa neho veľkou školou. Danko by chcel z politiky „odohnať šialencov a polobláznov“. Zvažuje z nej aj odchod, ak by sa mu to nepodarilo.

K prezidentským voľbám sa v piatok vyjadril aj premiér Robert Fico (Smer-SD). Potvrdil, že kandidovať nebude. Súčasný prezident SR Andrej Kiska zverejní rozhodnutie o tom, či bude opätovne kandidovať na túto funkciu, najneskôr do septembra 2018.

Minister obrany Gajdoš vstúpil do Slovenskej národnej strany

Za veľký úspech SNS považuje Danko diskusiu o zavedení dobrovoľného 13. a 14. platu. Poukázal na to, že sa podarilo presadiť aj viaceré tézy strany v oblasti pôdohospodárstva a obrany.

„Ak sa nám podarí presadiť 13. a 14. plat bez odvodov a dane z príjmov, chcem, aby bol v našom volebnom programe 2020 už 13. a 14. plat povinne v spoločnostiach, ktoré budú dostávať daňové a štátne úľavy,“ dodal.

Môže vás zaujímať

Mijatovičová víta neúspech návrhu NR SR obmedziť prístup k interrupciám