Jednou vetou

Som spokojný s rozhodnutím Lajčáka a teším sa na ďalšiu spoluprácu, uviedol premiér

Premiér SR Peter Pellegrini

foto: TASR

Predseda vlády Peter Pellegrini (Smer-SD) je spokojný s rozhodnutím Miroslava Lajčáka (nom. Smeru-SD) zostať vo funkcii ministra zahraničných vecí. "A teším sa na ďalšiu spoluprácu," uviedol premiér v reakcii na vyhlásenie šéfa slovenskej diplomacie.

Lajčák podal demisiu minulý týždeň pre situáciu okolo Globálneho paktu OSN o migrácii a rokovania v Marrákeši. Pellegrini s rezignáciou ministra nesúhlasil, požiadal prezidenta Andreja Kisku, aby ju neprijal. Hlava štátu si na rozhodnutie vzala čas. Lajčák následne v piatok oznámil, že sa rozhodol zostať vo funkcii a v najbližšom čase podnikne potrebné kroky.

Pellegrini riešil s Gajdošom stíhačky: Budú padať na ministerstve obrany hlavy?

Presvedčili ho garancie premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD) a predsedu Smeru-SD Roberta Fica ohľadom zahraničnej politiky Slovenska. „Garancie, že programové vyhlásenie vlády platí a že nebudú prijímané ani akceptované kroky, ktoré by spochybňovali základné piliere našej zahraničnej politiky, za výkon ktorej zodpovedám ako minister. Tieto garancie prijímam s plnou vážnosťou. Iba za týchto podmienok má pre mňa zmysel pokračovať,“ uviedol Lajčák.

Tance okolo Lajčákovej demisie skončili. Naozaj?

Prezident Kiska by mal podľa informácií TASR zobrať na vedomie rozhodnutie ministra Lajčáka o späťvzatí demisie. Rozhodnutie má dať hlave štátu písomne. Šéf diplomacie sa má poobede vrátiť na Slovensko z Milána, kde preberal predsedníctvo SR v OBSE.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky