Jednou vetou

Šóth odmieta, že by Zdravita mala nadštandardné zmluvy s VšZP

Šéf Asociácie súkromných lekárov (ASL) SR Marián Šóth

foto: TASR

Prezident Asociácie súkromných lekárov (ASL) SR a Zdravity Marián Šóth odmietol, že by mali uzatvorené nadštandardné zmluvy so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou (VšZP).

Reagoval tak na tvrdenie člena Zväzu ambulantných poskytovateľov (ZAP) Mariana Kollára, ktorý to vo štvrtok (20. 12.) naznačil.

Šóth taktiež tvrdí, že vyjadrenia Kollára „o politických príkazoch a kartelovej dohode sú absolútnou demagógiou“.

Miroslav Trnka a Eset chcú riešiť na súde Dankove reči. Ako reaguje šéf parlamentu na predžalobnú výzvu?

Poukázal na to, že ide „o preukázateľné klamstvo“, keďže všetky zmluvy sú zverejnené na stránke VšZP.

„Z rétoriky Kollára nevyplýva nič iné len snaha o odpútanie pozornosti od vlastného neúspechu a chybných rozhodnutí, ktoré vyústili do dnešnej situácie,“ dodal.

VšZP oznámila ukončenie rokovaní o zmluvách s predstaviteľmi ZAP „vzhľadom na nekorektnosť, politizáciu a neadekvátnu eskaláciu rokovaní“.

Predstavitelia zväzu na tlačovej konferencii naznačili, že by za tým mali byť politický príkaz na nerokovanie s najväčšou organizáciou ambulantných poskytovateľov a kartelová dohoda so zástupcami iných organizácií.

Väznice sú preplnené, pomôcť by podľa G. Gála mohli aj elektronické náramky

Ministerku zdravotníctva Andreu Kalavskú (nominantka Smeru-SD) ZAP vyzval, aby „urýchlene aktívne vstúpila do rokovania s vedením zväzu“.

Šéfka rezortu zdravotníctva ešte vo štvrtok odmietla, že by nejakým spôsobom vstupovala do zmluvných vzťahov medzi ZAP a štátnou zdravotnou poisťovňou alebo ich ovplyvňovala. Uviedla, že situáciu vníma „ako pozičný politický boj a vydieranie“.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky