Jednou vetou

Sponzori Matúša Valla z Esetu mlčia o plánoch v Bratislave

Mesto budúcnosti má vyrásť na Patrónke

autorská koláž hlavne.sk, facebook MV, Eset

Hlavný sponzor bratislavského primátora Matúša Valla - majitelia spoločnosti Eset - nezodpovedali otázky hlavne.sk ohľadom svojich budúcich developerských aktivít v hlavnom meste. Výstavbu pritom plánujú v centre, v areáli bývalej Vojenskej nemocnice, kde má stáť ich Projekt budúcnosti. Kvôli tomuto obrovskému projektu spoločnosti Eset sa vlani dokonca rušilo výberové konanie na pozemky pod nemocnicou - spoločnosť totiž vyhlásila, že je ochotná preplatiť víťaza výberového konania! Zatiaľ tam však žiadne zmeny nespravili a s výstavbou akoby za vyše rok a pol ani len nezačali. Pozemky čakajú...

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

V súčasnosti sídli spoločnosť Eset v budove Aupark Tower, ktorá mala obrovské problémy s legalizáciou stavby. Vznikla totiž v rozpore s Územným plánom hlavného mesta Bratislavy. Budova mala mať totiž podľa plánu mesta maximálne 6 podlaží.

Toto je nová prvá dáma Bratislavy

Vtedajšiemu primátorovi Bratislavy sa nepodarilo s investorom HB Reavis, ktoré do stavby investovalo vyše 33 miliónov eur, dohodnúť, stavba bola nakoniec dodatočne zlegalizovaná. Nevadilo majiteľom spoločnosti Eset, že sídlia v budove, ktorá bola postavená na čierno?  Na túto otázku pre hlavne.sk vôbec nereagovali.

Matúš Vallo je cieľavedomý, ale musí dávať pozor na emočné pnutia; tvrdí odborníčka

Boj o pozemky

Eset má aktuálne vo vlastníctve pozemky bývalej Vojenskej nemocnice v Bratislave, s ktorými má obrovské plány. Podľa prezentovanej vizualizácie projektu tam vyrastie obrovský kancelársky komplex, ktorý by slúžil ako centrála a výskumné a vývojové centrum firmy. O pozemky Eset poriadne zabojoval! Tvrdo išiel za svojim cieľom postaviť  areál pre 1 400 zamestnancov, športový pavilón, apartmány pre zahraničných pracovníkov a špeciálnu škôlku pre deti zamestnancov. Eset sľuboval aj 900 parkovacích miest pre návštevníkov Železnej studničky, či auditórium pre 700 ľudí.

Pozemky vysúťažil Eset vlani v apríli po tom, čo sa spoločnosť rozhodla preplatiť  víťaza výberového konania o pozemky v areáli Nemocnice – Forespo reality 10, ktorý ponúkol za pozemky 24 miliónov. Eset vyhlásil, že je ochotný ponúknuť minimálne túto sumu. Minister vnútra Robert Kaliňák sa stretol s predstaviteľmi spoločnosti Eset a rozhodol, že verejnú súťaž zrušia, na čo existovalo zákonné právo. Vo výberovom konaní číslo 4 nakoniec Eset nakoniec pozemky získal za 26,2 milióna eur. Verejne deklarovali, že výstavba by mala byť hotová do piatich rokov a majú už pripravené prostriedky v objeme 100 miliónov eur na tento projekt, odhliadnuc od ceny pozemkov.

Ako to vyzerá so stavbou budúcnosti po roku a pol? Nič sa tam nedeje, žiadny progres, budovy chátrajú a budúci komplex vidno zatiaľ stále len na fotkách.

 

 

 

 

 

 

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky