Jednou vetou

Správanie Bdžocha považuje ministerka Kálavská za neadekvátne

Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská

foto: TASR

Správanie generálneho riaditeľa sekcie zdravia na Ministerstve zdravotníctva (MZ) SR Miroslava Bdžocha považuje šéfka rezortu Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD) za neadekvátne. Ako uviedla po stredajšom rokovaní vlády, ešte dnes sa s ním stretne.

„Nesúhlasím s tým, ako poňal reprezentáciu MZ,“ povedala Kalavská. Na otázku, či zostane Bdžoch vo svojej funkcii aj naďalej, odpovedala, že sa bude s ním rozprávať.

Národný onkologický plán by mať predstavený v polovici júna, uviedla Kalavská

Na utorkovú (22.5.) konferenciu, ktorú zorganizovalo päť pacientskych organizácií a dotýkali sa problematiky pacientov s rakovinou, organizátori pozvali ministerku zdravotníctva, tá sa však pre pracovné povinnosti z neúčasti ospravedlnila. Poslala za seba Bdžocha, ktorý predniesol svoj príspevok a počas ďalšieho programu chcel konferenciu opustiť. Po tom, čo ho organizátori podujatia zastavili s tým, že mu chcú odovzdať požiadavky, ktoré pripravili, Bdžoch poznamenal, že nemá mandát vyjadrovať sa. „Generálny riaditeľ sekcie zdravia nepotrebuje súhlas MZ ani tlačového oddelenia, aby dal médiám vyhlásenie, respektíve, aby diskutoval na danú tému,“ povedala šéfka rezortu zdravotníctva.

„Ja som na ministerstve nikomu nezobrala mandát slobodne rozprávať, čo uzná za vhodné v rámci svojej pozície a pracovnej náplne,“ povedala Kalavská.

Zástupcovia pacientskych organizácií v utorok netajili z prístupu rezortu rozhorčenie. „Sme šokovaní a považujeme to za neúctu, ak na panelovej diskusii, ktorá má viesť diskusiu o odporúčaniach a návrhoch na zlepšenie onkologickej liečby na Slovensku, nie je prítomný zástupca rezortu,“ spomenuli niekoľkokrát.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky