Jednou vetou

Danko s Bugárom proti Ficovi. Spustí voľba ústavných sudcov krízu v koalícii?

Andrej Danko, Robert Fico a Béla Bugár

autorská koláž hlavne.sk, TASR

Dohodnú sa, alebo to bude ešte dráma? Voľba ústavných sudcov spustila krízu vo vzťahoch medzi troma vládnymi stranami. Most-Híd podporí verejné hlasovanie o kandidátoch, nie tajné. Béla Bugár tak chce predísť špekuláciám, že poslanci MOST-Híd sa zákulisne mali dohadovať s ĽSNS. Aj predseda SNS Andrej Danko uviedol, že je zástancom verejnej voľby ústavných sudcov. SMER-SD je proti.

Robert Fico nebude kandidovať na sudcu ústavného súdu

V kuloároch mali prebehnúť rokovania medzi ĽSNS a SMER-SD o podpore kandidatúry Roberta Fica na post hlavy štátu. Pre novinárov to potvrdil Milan Uhrík z ĽSNS.

Buduje si tím? Tomáš Drucker na kávičke so známym markizákom

Béla Bugár na margo toho vyhlásil, že je za verejnú voľbu sudcov, aby bolo zrejmé kto ako hlasoval. O spôsobe hlasovania pri výbere sudcov bude parlament rozhodovať zajtra pred podvečerným hlasovaním.

Všetkých ťahala za nos. Alena Zsuzsová vábila svoje obete na cudzie fotografie!

„Strana Most-Híd s hlbokým znepokojením a rozhorčením sleduje rôzne taktické hry v pozadí, ktoré sa rozohrávajú medzi niektorými stranami. Vyhlasujeme, že do týchto hier poslanci Most-Híd neboli a ani nie sú zapájaní,“ uvádza sa v stanovisku MOST-Híd, ktoré poskytla hovorkyňa strany Klára Debnár v súvislosti s medializovanými informáciami o rokovaní strany Smer-SD s poslancami ĽSNS.

Kurilovská: Odstúpenie som v sebe riešila poriadne dlho

Na margo zajtrajšej voľby ústavných sudcov už reagoval aj predseda SNS Andrej Danko. „S hrôzou som sledoval ako je cepovaný jeden z kandidátov len za to, že má právo, aby bola posúdená jeho prax,“ uviedol. A. Danko. Podľa neho by každý kandidát na ústavného sudcu mal mať rovnaké podmienky.

Dankov záhadný výlet do Prahy. Nikto o ňom nechce hovoriť podrobnosti

Andrej Danko vyhlásil, že on je za verejné hlasovanie o kandidátoch.  „Po voľbách uvidíte, ak voľby zbehnú verejne, za čo sa prihováram aj ja, kto volil akého kandidáta,“ uviedol A. Danko. „Národná rada má dostatočný počet mien, aby vybrali sudcov, ktorí budú výkvetom spoločnosti,“ myslí si predseda NR SR.

Tak dosť! Informácie zo spisu sa využívajú na diskreditáciu. Glváč podal trestné oznámenie

Vládny SMER-SD trvá na tom, že voľby majú byť tajné. „V personálnych otázkach vždy preferujem tajné voľby, keď volíte iné voľby, ste vydierateľný,“ trvá na tajných voľbách Dušan Jarjabek (SMER-SD). Či ĽSNS podporí Roberta Fica nechcel komentovať. „Ja neviem, nie som pri tých rokovaniach,“ uviedol pre hlavne.sk  Jarjabek.

Ako sa pozerá na Ficove šance pri kandidatúre Martin Glváč, ktorý ho na sudcu nominoval a táto kandidatúra je už niekoľko dní najviac na pretrase v médiách? „Uvidíme zajtra,“ uviedol podpredseda parlamentu pre hlavne.sk.

Sladké mámení. Jurzyca to kolegom z parlamentu poriadne osladil

Za predpokladu, že Robert Fico napokon prejde parlamentom, na rade bude prezident Kiska. Ten však podľa informácií nehodlá zmeniť svoje záporné stanovisko, ktoré sa dostalo aj do médií. Podľa Glváča to však nebol rozumný ťah od hlavy štátu. „Ja sa nestarám o to, čo v rámci svojich kompetencií urobí prezident, hoci on často rád rozpráva do kompetencií iných. Považujem za nešťastné, keď vopred povedal, koho vymenuje a koho nie,“  dodal podpredseda NR SR Martin Glváč.

Ak sa nepodarí parlamentu zvoliť 18 kandidátov na ústavných sudcov zajtra, opakovaná voľba sa uskutoční vo štvrtok predpoludním.

Exkluzívne foto: Drucker zakladá stranu. Tajné stretnutie s koaličným poslancom

Môže vás zaujímať

Ministerstvo vnútra nedokáže vysvetliť, čí Lučanský má, alebo nemá šoféra