Jednou vetou

Štadión Ondreja Nepelu: Na opravy pred šampionátom treba státisíce eur

Zimný štadión Ondreja Nepelu

autorská koláž hlavne.sk, Pinterest

S príchodom blížiacich sa Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa v Bratislave a v Košiciach uskutočnia už o dva mesiace, sa natíska otázka, ako a či vôbec je hlavné mesto pripravené na takéto veľké podujatie? V médiách totiž viackrát zazneli pochybnosti najmä s nachystanosťou štadióna Ondreja Nepelu.

Zimný štadión Ondreja Nepelu v hlavnom meste rekonštruovali v rokoch 2009 až 2011. Odvtedy však nielen verejnosť zaznamenala v súvislosti s ním viaceré problémy, či už s osvetlením alebo iným vybavením. Pritom zrekonštruovaný je v podstate krátko, len desať rokov.

Hotel Danube: Kontroverzná fasáda je stále bez zmeny

Hlavne.sk sa preto obrátilo na bratislavský magistrát, ako to v súčasnosti so štadiónom vyzerá. „Neustále prebiehajú práce spojené s bežnou údržbou, ako napríklad maľovanie či drobné opravy,“ uviedol hovorca Bratislavy Peter Bubla. Čo sa týka zlého alebo nefunkčného vybavenia štadióna, informoval, že „taktiež ešte prebehne výmena osvetlenia, oprava turniketov, oprava veľkoplošnej obrazovky, takzvanej kocky, a doplnenie kamerového systému.“  Odhadované náklady na rekonštrukciu osvetlenia hlavnej ľadovej plochy, opravu a výmenu turniketov, opravu videokocky, výmenu bezpečnostných kamier, opravu a obnovu šatňových a ostatných priestorov sú podľa Bublu okolo 900-tisíc eur, ktoré budú hradené jednak z rozpočtu mesta, ako aj z rozpočtu STARZu.

Kúpele Grössling: vyše 800 000 eur pôjde na rekonštrukciu

V procese príprav na vrcholové podujatie v ľadovom hokeji je aj riešenie v oblasti dopravy, v ktorej mesto chystá konkrétne opatrenia. „Záchytné parkoviská plánujeme zriadiť napríklad na Tyršovom nábreží, v okolí bývalého futbalového štadióna Dúbravka, na Zlatých pieskoch či na Technickej ulici,“ informoval hovorca Bratislavy. Pripomenul tiež, že na bezpečnostnom a dopravnom pláne mesto naďalej pracuje.

Štadión Ondreja Nepelu v Bratislave | zdroj: TASR

Na otázku hlavne.sk, či mesto do začiatku tohtoročných Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji všetko stihne, Peter Bubla ubezpečil, že veria, že áno.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky