Jednou vetou

Starosta obce Mýtne odovzdá parlamentu petíciu za uvoľnenie dlhovej brzdy

Ilustračné foto

foto: TASR

Odblokovanie dlhovej brzdy a s ňou súvisiaca neodkladná výstavba diaľnic a rýchlostných ciest na celom Slovensku je obsahom petície, ktorú v pondelok poslancom Národnej rady (NR) SR doručí starosta obce Mýtna v okrese Lučenec a vedúci pracovnej skupiny pre výstavbu R2 Stred Pavel Greksa.

Pre TASR to potvrdil s tým, že petíciu odovzdá v parlamente ešte pred rokovaním o uvoľnení dlhovej brzdy.

„Hlavným cieľom je, aby sa konečne stavalo. Nejde nám len o pokračovanie rýchlostnej cesty R2 cez Novohrad a Gemer, ktorá má tvoriť aj obchvat našej obce, ale celkovo o stavbu diaľnic vo všetkých častiach Slovenska, kde je to naplánované,“ zdôraznil Greksa s tým, že petíciu okrem obyvateľov dotknutých regiónov podpísalo i viacero poslancov NR SR.

Greksa sa o výstavbu R2 od Zvolena smerom na Lučenec, Rimavskú Sobotu a ďalej na Košice zasadzuje už vyše desať rokov. V júli na protest voči spochybneniu významu stavania R2 v regióne zo strany Útvaru hodnoty za peniaze Ministerstva financií SR avizoval svoj odchod z postu starostu Mýtnej.

Funkcie sa podľa vlastných slov mieni vzdať ku koncu roka, zostane však vedúcim pracovnej skupiny pre výstavbu R2 Stred.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky