Jednou vetou

Štátna komisia prijala takmer 20 podnetov v súvislosti s voľbami

Predseda Štátnej volebnej komisie Eduard Bárány

foto: TASR

Štátna volebná komisia doteraz prijala takmer dve desiatky podnetov, týkajúcich sa narušenia priebehu prezidentských volieb. Informoval o tom predseda komisie Eduard Bárány. Ako doplnil, väčšinu podnetov už riešili v minulosti.

K oznámeným podnetom komisia zabezpečuje dôkazy, niektoré však vie vyhodnotiť hneď. „Buď k nim štátna komisia zaujala stanovisko hneď, alebo keď šlo o odôvodnené podozrenie z porušenia moratória alebo niečo podobné, v tejto chvíli sme viac zabezpečovali dôkazy na neskoršie konanie, než by sme už priamo vo veci rozhodovali,“ vysvetlil Bárány.

Načo je nám prezident a aké sú jeho skutočné kompetencie

Predseda komisie si nemyslí, že v sobotu dospejú ku konkrétnym rozhodnutiam. „Väčšina podnetov však boli otázky, na ktoré už komisia v minulosti odpovedala svojimi predchádzajúcimi uzneseniami,“ doplnil.

Niektorí občania sa tiež sťažovali, že nedostali oznámenie o tom, kde majú volebnú miestnosť. Bárány nedokáže zaručiť, že oznámenia boli doručené do každej domácnosti. Poukázal na prípad, keď sa oznámenia doručili do nájomného domu, ale nie priamo do schránok. „Neviem vylúčiť, že si niekto aj na inom mieste takto nezľahčil život,“ uzavrel šéf komisie.

Môže vás zaujímať

Danko odovzdal Štátnu cenu Jozefa Miloslava Hurbana