Jednou vetou

Štátny tajomník MO SR Ondrejcsák navštívil Kanadu

Štátny tajomník ministerstva obrany Róbert Ondrejcsák.

foto: TASR

Štátny tajomník Ministerstva obrany (MO) SR Róbert Ondrejcsák navštívil v dňoch 14. až 18. novembra Kanadu, kde absolvoval sériu bilaterálnych rokovaní. Zúčastnil sa tiež 10. ročníka medzinárodného bezpečnostného fóra v Halifaxe (Halifax International Security Forum). TASR informoval bývalý minister medzinárodných vzťahov SR a účastník fóra Pavol Demeš.

Počas konferencie sa Ondrejcsák stretol s viacerými osobnosťami a 17. novembra rokoval s ministrom obrany Kanady Harjitom Sajjanom. V rozhovore vyzdvihli význam aliančného spojenectva medzi Kanadou a Slovenskom, ktoré sa v súčasnosti prejavuje predovšetkým prostredníctvom spoločného pôsobenia jednotiek oboch krajín v rámci predsunutej vojenskej prítomnosti v Lotyšsku.

Nesúhlasím s požiadavkou na predčasné voľby, uviedla Beňová

Štátny tajomník Ondrejcsák ocenil rozhodnutie Kanady opätovne rozmiestniť svojich vojakov v Európe, čo posilní transatlantický vzťah spojencov. Partneri vyjadrili záujem naďalej prehlbovať vzájomnú obrannú spoluprácu, tak v oblasti operačných aktivít, ako aj vo výcviku či vzdelávaní.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky