Jednou vetou

Sťažnosťou Vadalu sa NS SR bude zaoberať na neverejnom zasadnutí

Antonino Vadala

foto: TASR

Sťažnosťou talianskeho podnikateľa Antonina Vadalu žijúceho na východe Slovenska voči nedávnemu rozhodnutiu Krajského súdu (KS) v Košiciach, ktorý ho vzal do väzby, sa bude senát Najvyššieho súdu (NS) SR zaoberať na svojom neverejnom zasadnutí v zákonnej lehote. TASR o tom v pondelok informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Sťažnosť na NS SR napadla v piatok 6. apríla. Termín zasadnutia ešte nie je vytýčený. Keďže pôjde o neverejné zasadnutie, nebudú na ňom prítomné procesné strany. To znamená, že ani prokurátor, ani obvinený, teda sťažovateľ Antonino Vadala, a ani jeho obhajca. V Taliansku je Vadala trestne stíhaný za drogovú činnosť a súd v Benátkach na neho vydal európsky zatýkací rozkaz.

Vec na NS SR napadla senátu 3T, ktorý je zložený z troch sudkýň a jedného sudcu. Tento senát v zložení sudkýň nedávno rozhodoval v kauze tunelovania nebankových spoločností Horizont Slovakia a BMG Invest, kde je hlavný obžalovaný veľkopodnikateľ Jozef Majský.

Krajská prokuratúra v Košiciach podala na súde návrh na vydávaciu väzbu pre talianskeho podnikateľa Vadalu, ktorý je v Taliansku trestne stíhaný za drogovú činnosť a súd v Benátkach na neho vydal európsky zatýkací rozkaz.

„Originál európskeho zatýkacieho rozkazu a ďalšie potrebné listiny sme doručili spolu s návrhom na vydávaciu väzbu Krajskému súdu v Košiciach,“ uviedol v pondelok hovorca košickej KP Milan Filičko.

O návrhu prokuratúry môže krajský súd rozhodovať až po tom, čo NS SR rozhodne o vyššie uvedenej sťažnosti obvineného proti súčasnej predbežnej väzbe.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky