Jednou vetou

Štedrý dar. Minister Sólymos poslal Bugárovi na kampaň rozprávkovú sumu

László Sólymos a Béla Bugár

autorská koláž hlavne.sk, TASR, Michal Psota

Rozprávkové dary. Každý kandidát by ich bral. Prezidentské kampane sú vždy finančne náročnou položkou, ceny za kampane sa pohybujú v stovkách tisíc eur. Prezidentskí kandidáti dostávajú od svojich voličov finančné dary, ako znak podpory. Na transparentnom účte Bélu Bugára však pribudli aj zaujímavé sumy od straníckych kolegov.

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

László Sólymos, minister Životného prostredia SR | foto: TASR

Exminister Rudolf Chmel pokazil oslavu 60-tky Bélu Bugára: Urobil si z nej politický míting

50 tisíc eur – suma, na ktorú by musel „obyčajný“ človek šetriť poriadne dlho, pribudla na transparentný účet Bélu Bugára. Odosielateľom sumy je aktuálny minister životného prostredia a Bugárov stranícky kolega, László Sólymos.

Nespokojní farmári sú v Bratislave. Ako sa pripravila polícia?

Na kampaň Bélu Bugára prispel aj minister dopravy, Árpad Érsek, ten však prispel trojnásobne nižšou sumou, vo výške 15 tisíc eur. Takú istú čiastku ako Sólymos poslal Bugárovi ešte aj Elemér Jakab, ktorý je poslancom Národnej rady. Majetkové priznanie však uvádza celkové príjmy necelých 30-tisíc eur.

Odpoveď? Radšej ping-pong

Pokúšali sme sa s ministrom životného prostredia spojiť. Kontaktovali sme niekoľkokrát jeho hovorcu, Tomáša Ferenčáka, ako aj hovorkyňu Most-HÍD, Kláru Debnár. Ani jeden z nich však neboli ochotní na naše otázky ohľadom Sólymosovho daru pre Bugára odpovedať.

Tisíce nakazených ľudí pribúdajú. Na Slovensku sa opäť rozmáha chrípka

Ferenčák nás odporučil na Debnár a Debnár nás znovu odporučila na Ferenčáka. Kontaktovali sme aj priamo Kanceláriu ministra, ktorá otázky opäť presmerovala na Tomáša Ferenčáka a naše otázky ostali bez odpovede.

Screenshot transparentného účtu Bélu Bugára | Zdroj: transparentneucty.sk

Majetkové priznanie Lászlá Sólymosa za rok 2017 hovorí, že z verejnej funkcie zarobil viac ako 34-tisíc eur, značne vyšší príjem mal z dividend – a to vo výške 185-tisíc eur, čiže spolu cez 200-tisíc eur.

FOTO: Radosť aj dojatie. Podpredseda parlamentu Bugár vydával dcéru

Finančný dar vo výške štvrtiny ročného príjmu je však napriek tomu veľkou finančnou položkou najmä, keď László Sólymos uvádza zároveň, že má hypotekárny aj iný úver. V akej výške sú tieto úvery, alebo ich splátky sme sa nedozvedeli.

Korupčný enviroškandál: Sólymos je ticho, Bugár žiada spravodlivosť

Popri splácaní úverov si evidentne mohol László Sólymos dovoliť prispieť z rodinnej kasy aj na kampaň B. Bugárovi spomínanou čiastkou 50-tisíc eur.

Majetkové priznanie  Lászlá Sólymosa za rok 2017 | Zdroj: nrsr.sk

Pridajte sa k nám na facebooku – Nájdete nás TU-

Môže vás zaujímať

Slovensko podáva pomocnú ruku Ukrajine. Poskytne prístroje a testy