Jednou vetou

STÚ udelí čestný doktorát vedcovi, ktorý stál pri zrode webu

Bebo White

Foto: Facebook/BeboWhite

Slovenská technická univerzita (STU) udelí čestný doktorát americkému vedcovi Bebovi Whiteovi, ktorý stál pri zrode webu a webového inžinierstva. Univerzitu navštívi pri príležitosti 15. výročia Fakulty informatiky a informačných technológií (FIIT) STU. Čestný doktorát si prevezme v utorok (17.4.). Informuje o tom STU na svojom webe.

„Bebo White je vo svete považovaný za jedného z pionierov a vizionárov celosvetovej siete World Wide Web a jedného zo zakladateľov disciplíny webového inžinierstva. Aj na STU sa zaoberáme web technológiami a je ich možné u nás aj študovať. S Whiteom máme dlhoročné kontakty, naposledy pre našich študentov prednášal v roku 2010,“ povedal rektor STU Robert Redhammer.

White bude na FIIT prednášať vo štvrtok (19.4.) na aktuálne témy, akými sú kryptomeny a blockchain. Obe prednášky sú otvorené aj pre verejnosť.

Vedecká rada STU udeľuje titul doctor honoris causa významným domácim aj zahraničným osobnostiam, ktoré svojím celoživotným dielom prispeli k rozvoju vzdelávania, vedy či umenia a sú medzinárodne uznávanými odborníkmi. Od roku 2003 udelila tento titul 36 osobnostiam.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky