Jednou vetou

Študenti a absolventi ošetrovateľstva môžu žiadať o stabilizačnú pôžičku

Ilustračné foto

Pixabay.com

Študenti a absolventi bakalárskeho študijného programu ošetrovateľstvo môžu od 5. júna predkladať žiadosti o stabilizačnú pôžičku z Fondu na podporu vzdelávania. Ten zverejnil podmienky poskytovania stabilizačných pôžičiek na akademický rok 2018/2019. TASR o tom informoval riaditeľ Fondu na podporu vzdelávania Pavol Kučmáš.

Stabilizačná pôžička je určená pre študentov bakalárskeho študijného programu ošetrovateľstvo v dennej forme štúdia a absolventov tohto bakalárskeho študijného programu, ktorí štúdium absolvovali alebo absolvujú v akademickom roku 2018/2019.

Najstarší denný študent na vysokej škole má 77 rokov

„Na poskytovanie stabilizačných pôžičiek v akademickom roku 2018/2019 sú na základe zmluvy o poskytnutí dotácie na stabilizačné pôžičky uzatvorenej medzi Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a fondom vyčlenené finančné prostriedky v celkovom objeme 2.662.000 eur,“ priblížil Kučmáš.

Žiadosť o stabilizačnú pôžičku na akademický rok 2018/2019 je možné predložiť do 15. júna. Detailné informácie o podmienkach poskytovania stabilizačných pôžičiek sú všetkým záujemcom dostupné na stránke www.stabilizacnepozicky.sk.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky