Jednou vetou

Traja mŕtvi seniori. A Droba ostáva županom

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba (SaS)

Archívne foto: TASR

Obyvatelia Pezinka sa trasú od strachu, pretože po uliciach sa môžu pohybovať ľudia nakazení koronavírusom a ohrozené môžu byť ďalšie životy. Na sociálnych sieťach sa pýtajú, kto za to ponesie zodpovednosť. Skončí to len pri riaditeľke domova seniorov, ktorá ,,ututlávala“ prípady chorých?

Traja mŕtvi seniori a 55 pozitívnych po otestovaní na Covid-19. To je smutná bilancia v Pezinku, ktorá už nemusí byť aktuálna. Situácia môže byť v skutočnosti oveľa vážnejšia.

Nakazených môže byť oveľa viac, pretože klienti pezinského domova sociálnych služieb, boli v kontakte s ďalšími ľuďmi. ,,Všetci v Pezinku sme vystrašení. Klienti zariadenia prišli do kontaktu s inými, veď boli vyšetrovaní aj v pezinskej poliklinike,“ povedal nám župný poslanec z Pezinka, člen sociálnej komisie BSK Juraj Pátek.

Domov sociálnych služieb (DSS) v Pezinku je zariadením Bratislavského samosprávneho kraja, ktorému šéfuje Juraj Droba. Na internete koluje list údajne napísaný zamestnancami DSS, ktorý naznačuje, že napriek horúčkam viacerých klientov, riaditeľka DSS Viola Schmidtová, túto informáciu mala ututlávať.

Internetom koluje šokujúci list pre župana o situácii v DSS Pezinok

Riaditeľka je podľa našich informácií stále vo funkcii a momentálne má voľno. Schmidtová viedla DSS dlhé roky a nemala najlepšiu povesť. ,,Jednoznačne sa správala ako generál, báli sa jej. Ja osobne nemám s pani riaditeľkou dobré skúsenosti,“ povedal nám Pátek.

O Schmidtovej museli mať svoje informácie aj na Bratislavskej župe. Napriek tomu ju Juraj Droba vo funkcii rešpektoval. Výsledkom je aktuálne masové ohrozenie zdravia obyvateľov Pezinka. Pátek si myslí, že župan Droba, ani úradníci na župe o ,,tikajúcej bombe v déeseske“ nemali informácie a tak nemohli reagovať.

Všetko podstatné, čo potrebujete vedieť o COVID-19 Koronavírus. Štatistiky, informácie a weblinky

Bratislavský župan Juraj Droba sa k svojej zodpovednosti nevyjadruje, verejnosti oznámil prijaté opatrenia, ktoré však prichádzajú neskoro a nemusia byť ani trochu postačujúce. Testovať na koronavírus chce len zamestnancov a klientov sociálnych zariadení, ktorých je okolo 2 – tisíc.

Keďže klienti sa dostali zo zariadenia aj do kontaktu s ďalšími ľuďmi doslova z ulice, ohrozený je v podstate celý Pezinok a jeho obyvatelia a teda aj ďalší seniori. Problém presahuje hranice jedného sociálneho zariadenia a zdá sa, že Juraj Droba by mal zvážiť, či je skutočne správnym človekom na správnom mieste.

Pribudli úmrtia na Koronavírus. Šokujúce svedectvá z Pezinka

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky