Jednou vetou

Súd pojednával v prípade expolicajta Tiefenbacha

Expolicajt Ľuboš Tiefenbach

foto: TASR

Okresný súd (OS) Bratislava V pojednával v utorok v prípade expolicajta Ľuboša Tiefenbacha, ktorý čelí obžalobe pre zneužitie právomoci verejného činiteľa a obmedzovanie osobnej slobody. Svedkovia, ktorí mali vypovedať, sa na súd nedostavili. Vypočuli však znalca navrhnutého obhajobou. Pojednávanie bude pokračovať 26. marca.

„OS Bratislava V na dnešnom hlavnom pojednávaní vypočul jedného znalca a zároveň oboznamoval časť spisového materiálu. Hlavné pojednávanie odročil na 26. 3. 2019, na ktorom budú vypočutí ďalší svedkovia,“ ozrejmil hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Proces so známou podnikateľkou Eleonórou K. M. sa opäť neuskutoční

Tiefenbach už v minulosti viackrát namietal zaujatosť sudkyne a žiadal aj o pridelenie prípadu inému sudcovi. Najvyšší súd SR v novembri minulého roka potvrdil, že trvá na svojom rozhodnutí a prípad neodňal ani OS Bratislava V, ani Krajskému súdu v Bratislave.

Expolicajt stojí pred súdom pre incident s dvoma ženami zastavenými pri cestnej kontrole v bratislavskej Petržalke v roku 2014. Naposledy sa v prípade pojednávalo v máji tohto roka na OS Bratislava V, a to výsluchom svedka a neskôr aj znalca z odboru psychológie. O tom, že sa prípadom bude opäť zaoberať bratislavský nižší súd, rozhodol 15. augusta Najvyšší súd SR. Nevyhovel tak návrhu obžalovaného na odňatie trestnej veci petržalskému a pridelenie inému okresnému súdu.

Môže vás zaujímať

Kiskovci majú na krku ďalší škandál: Kampaň za obecné peniaze