Jednou vetou

Súd presunul termín pojednávania vo veci pripravovanej vraždy Klaus-Volzovej

Pavol Rusko

foto: TASR – Jakub Kotian

Okresný súd (OS) Bratislava II presunul termín pojednávania vo veci pripravovanej vraždy niekdajšej spoločníčky TV Markíza Sylvie Klaus-Volzovej, z ktorej je obžalovaný bývalý riaditeľ televízie Pavol Rusko. Informoval o tom hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak.

Proces, ktorý sa pojednáva v Ústave na výkon väzby Bratislava, tak nebude 13. decembra, ale 24. januára 2020 na základe pokynu súdu. Dôvodom sú podľa Adamčiaka zdravotné dôvody na strane predsedu senátu.

Pavol Rusko: Volzová nie je obeť, ale agresor

V kauze okrem Ruska figurujú aj ďalší traja spoluobžalovaní, a to na doživotný trest odňatia slobody odsúdený bos skupiny sýkorovcov Róbert Lališ alias Kýbel, na doživotie odsúdený banskobystrický bos Mikuláš Černák a jeho komplic Miloš Kaštan

Prvé pojednávanie sa vo veci začalo v máji tohto roka. Kýbel účasť na príprave vraždy, rovnako ako Rusko poprel. Černák a Kaštan sa k činu priznali.

Znalci o zmenkách tento rok vypovedať nebudú, súd sa presúva do Pezinka

Polícia začala prípad riešiť na základe výpovede Černáka. Práve on mal vypovedať, že si Rusko v slovenskom podsvetí na jeseň roku 1997 objednal vraždu Volzovej, a to za odmenu 20 až 40 miliónov korún slovenských.

Rusko je tiež obžalovaný v kauze falšovania zmeniek TV Markíza a marenia spravodlivosti.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky