Jednou vetou

Súd rozhodol v prípade nového poskytovateľa internetu v školách

Ilustračné foto

Foto: TASR

Krajský súd v Bratislave rozhodoval o poskytovateľovi internetu v školách v prípade projektov Infovek 2 a Edunet_SK. Zamietol žalobu od Slovak Telekomu a za pravdu dal Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO). Potvrdil to hovorca súdu Pavol Adamčiak.

„Senát považuje žalobu za nedôvodnú,“ uviedol. Napadnuté rozhodnutie ÚVO nemohlo podľa súdu právnymi účinkami zasiahnuť do právnej sféry Slovak Telekomu. „Respektíve zasiahlo len ohraničene do momentu, keď bol vrátený do procesu verejného obstarávania,“ doplnil Adamčiak s tým, že proti rozhodnutiu je prípustná kasačná sťažnosť.

Ďalšie poplatky za internet? O chvíľu budú možno realitou

„Teší nás, že aj súd, ako aj ÚVO, odobril správnosť postupu ministerstva školstva pri vyhodnocovaní súťaže,“ reagovala ministerka školstva Martina Lubyová (nominantka SNS). Ďalšie kroky oznámi neskôr, keď bude rozhodnutie právoplatné.

„ÚVO berie rozhodnutie súdu na vedomie a počká na jeho doručenie,“ uviedla hovorkyňa ÚVO Janka Zvončeková. Slovak Telekom podľa svojho hovorcu pre korporátne záležitosti Petra Kimijana ďalšie kroky nekomentuje, kým mu nebude doručené písomné rozhodnutie s odôvodením súdu.

Prípad sa týka výberu nového dodávateľa internetu pre školy. Víťazom súťaže sa stala spoločnosť Swan, Slovak Telekom neuspel. Podľa ÚVO bol výber nového poskytovateľa ministerstvom v poriadku. Slovak Telekom sa voči rozhodnutiu ÚVO bránil. Slovak Telekom dal preto rozhodnutie ÚVO na súd a ten v stredu rozhodol.

Môže vás zaujímať

Kiskove obvinenie zrazu nie je žiadnym problémom pre budúcu koalíciu