Jednou vetou

Súd s expolicajtom Tiefenbachom opäť odročili

Expolicajt Ľuboš Tiefenbach

foto: TASR

Okresný súd (OS) Bratislava V v utorok opätovne pojednával vo veci bývalého bratislavského policajta Ľuboša Tiefenbacha. Sudkyňa pojednávanie po krátkom prerušení odročila do rozhodnutia Najvyššieho súdu (NS) SR. Rozhodla tak na základe opätovného podania návrhu, ktorým chce Tiefenbach dosiahnuť pridelenie jeho prípadu inému okresnému súdu.

„Rozhodnutie, respektíve oznámenie NS, nám nebolo do dnešného dňa doručené. Nemali sme zachované procesné práva sa ďalej brániť voči nekonaniu NS, pretože to nemáme formálne oznámené. Z nášho pohľadu je toto primárnou prekážkou,“ uviedol advokát bývalého policajta Matej Krajčí v súvislosti so starším návrhom, ktorý na NS podali v minulosti.

Odišiel pre škandál Vietnamca a teraz strážil rovno Macrona

Poukázal tiež na to, že Okresný súd Bratislava V nevyriešil podnet na zastavenie stíhania. „Je to ideálna príležitosť raz a navždy vyriešiť zákonnosť alebo nezákonnosť inšpekcie, a tým zabrániť prieťahom v iných trestných konaniach, ktoré sa vedú proti policajtom, ktorých stíhala inšpekcia ministerstva vnútra za toho daného právneho stavu, ktorý je dnes považovaný aj medzinárodnými organizáciami za nezákonný,“ ozrejmil.

V novom návrhu na odňatie veci súdu podľa advokáta uviedli aj nové skutočnosti. Advokát tvrdí, že sudkyňa je zaujatá tak voči obžalovanému, ako aj voči právnemu zástupcovi poškodených. Svoju zaujatosť mala prejaviť pri inom pojednávaní.

Belgický súd vyzval belgického exkráľa na test DNA kvôli určeniu otcovstva

Napriek podanému návrhu, advokát dôvod na odročenie procesu nevidel. „Súd to považuje za obštrukciu, my to považujeme za naše právo,“ vysvetlil a doplnil, že je aj v ich záujme, aby sa proces uskutočnil riadne a v čo najkratšom čase.

Expolicajt Ľuboš Tiefenbach stojí pred súdom pre incident s dvoma ženami zastavenými pri cestnej kontrole v bratislavskej Petržalke v roku 2014. Naposledy sa v prípade pojednávalo v máji tohto roka na Okresnom súde Bratislava V, a to výsluchom svedka a neskôr aj znalca z odboru psychológie. O tom, že sa prípadom bude opäť zaoberať bratislavský nižší súd, rozhodol 15. augusta Najvyšší súd SR. Nevyhovel tak návrhu obžalovaného na odňatie trestnej veci petržalskému a pridelenie inému okresnému súdu.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky