Jednou vetou

Súd s obvineným v prípade vraždy Kuciaka za podvod na daniach opäť odročili

Súd s obvineným v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Zoltánom Andruskóm v pondelok odročili. Sudkyňa Okresného súdu (OS) Bratislava V rozhodovala v jeho neprítomnosti, z výkonu trestu ho na pojednávanie členovia Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) napokon neeskortovali.

„Hlavné pojednávanie bolo odročené na 20. februára 2019,“ informoval hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak. Z pojednávania bola vylúčená verejnosť. Na decembrové pojednávanie sa dostavil aj Ján M., ktorý spolu so Zoltánom Andruskóm čelí obžalobe z trestného činu krátenia dane a poistného vo veľkom rozsahu.

Lučanský: Vyšetrenie Kuciakovej vraždy bolo na prvom mieste

V tomto prípade im hrozí trest sedem až dvanásť rokov odňatia slobody. Podľa portálu dlznik.sk má Zoltán Andruskó nedoplatok na daniach vo výške viac ako milión eur. V októbri pojednávanie odročili pre neprítomnosť Jána M.

Andruskó bol v prípade vraždy Jána Kuciaka označený za sprostredkovateľa medzi objednávateľkou a vykonávateľom skutku. Ako jediný zo štvorice obvinených má spolupracovať s políciou. Práve on mal označiť za objednávateľa vraždy kontroverzného podnikateľa Mariana Kočnera, ktorý je v súčasnosti väzobne stíhaný v inom prípade.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky