Súd zakázal spoločnosti Elson šíriť TV programy skupín Markíza a Nova

Ilustračné foto

Foto: TV Markíza

Okresný súd v Bratislave nariadil neodkladné opatrenie voči spoločnosti Elson s.r.o., poskytovateľovi internetových služieb, ktorý popri ponuke internetového pripojenia na slovenskom území neoprávnene šíril aj televízne programy patriace do skupiny Markíza. Informoval o tom PR manažér spoločnosti Markíza Slovakia Lukáš Kočišek.

Slovenský súd podľa jeho slov uložil spoločnosti Elson s.r.o. povinnosť zdržať sa šírenia televíznych programov skupiny Markíza, konkrétne Markíza, Markíza International, Doma a Dajto.

Zároveň spoločnosť nesmie umožňovať šírenie týchto programov ani tretím osobám prostredníctvom svojej platformy a je povinná odstrániť a zdržať sa akýchkoľvek verejných vyhlásení, inzercie, propagácie a reklamy týkajúcej sa šírenia televíznych programov skupiny Markíza.

Exkluzívne: Markizák Boris Pršo. Je mu dobre a toto najnovšie chystá!

„Súd potvrdil náš prístup k spoločnostiam, ktoré distribuujú naše programové služby bez zmluvy, a teda neoprávnene. Sme pripravení aj naďalej aktívne konať proti tým, ktorí autorské právo porušujú a využijeme na to všetky dostupné právne prostriedky,“ uviedla Markíza – Slovakia, spol. s r.o.

Súd zakázal aj šírenie všetkých free-to-air staníc skupiny TV Nova, konkrétne Nova, Nova Cinema, Nova 2 (predtým Smíchov), Nova Action (Fanda), Nova Gold (Telka) aj platených staníc Nova International, Nova Sport 1 a Nova Sport 2. TASR o tom informovala hovorkyňa TV Nova Jana Ondrejechová.

Môže vás zaujímať

Zomrel fyzik, pedagóg a populizátor vedy Július Krempaský