Jednou vetou

Sudca Dohňanský v čase dopravnej nehody nebol v práci, má rehabilitáciu

Pri dopravnej nehode na hranici okresov Levice a Krupina prišiel o život 43-ročný muž. Nehoda sa stala medzi obcami Hontianske Trsťany a Hontianske Moravce v stredu 23. mája 2018 približne o 17.45 h

foto: TASR/KR PZ v Nitre

Tohtotýždňová havária sudcu Najvyššieho súdu Viliama Dohňanského, pri ktorej prišiel o život 43-ročný muž, nesúvisí s výkonom jeho sudcovskej činnosti. V piatok to potvrdil Najvyšší súd.

Podľa hovorkyne súdu Alexandry Važanovej absolvuje sudca Dohňanský od 14. do 27. mája rehabilitáciu. Nárok na preventívnu rehabilitáciu v trvaní dvoch týždňov majú v zmysle zákona sudcovia, ktorí dovŕšia 50 rokov a vykonávajú sudcovskú funkciu najmenej 15 rokov. „Následne, teda od 28.5 do 31.5, čerpá sudca Viliam Dohňanský riadnu dovolenku,“ doplnila Važanová.

Najvyšší súd ani v piatok nezaujal k dopravnej nehode stanovisko. Podľa jeho hovorkyne ich ohľadom nej zatiaľ nikto oficiálne neinformoval.

Najvyšší súd nemá informácie, žeby pri smrteľnej nehode bol sudca

Sudca Dohňanský mal v stredu (23.5.) dopravnú nehodu, pri ktorej vyhasol ľudský život, informoval portál Aktuality.sk. Nehoda sa stala medzi obcami Hontianske Trsťany a Hontianske Moravce v stredu (23.5.) približne o 17.45 h.

„Vodič BMW pravdepodobne predbiehal pracovný stroj. Manéver však nestihol dokončiť a v protismernej časti vozovky sa zrazil so Škodou Octavia. Jej vodič zrážku neprežil,“ povedala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Renáta Čuháková.

Alkohol v dychu 65-ročného vodiča BMW policajti nezistili, u nebohého vodiča Octavie bude prípadná prítomnosť alkoholu v krvi zisťovaná pri pitve. Okolnosti tragickej dopravnej nehody i miera jej zavinenia sú predmetom vyšetrovania. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru Levice začal v tejto veci trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky