Jednou vetou

Sudca nariadil vziať do väzby Danielu, ktorá šikanovala rovesníčku

Ilustračné foto

pixabay.com

Okresný prokurátor dnes navrhol vziať do väzby mladšiu, 14-ročnú Danielu, jednu z útočníčok, ktoré šikanovali v Krompachoch rovnako starú školáčku. Sudca jeho žiadosti vyhovel. Jej spolupáchateľka, 17-ročná Vlaďka, je stíhaná na slobode. Informovala o tom televízia Markíza vo svojom spravodajstve.

Vyšetrovateľ ich obvinil z výtržníctva a ťažkej ujmy na zdraví. „Ako ľutujem, čo sa stalo, nemuselo sa to stať. Stalo sa to preto, ako ja som mala svoj dôvod, ja som sa hádala s tou Mimou aj pár dní predtým. A Daniela neviem, ona svoj dôvod nepovedala,“ opísala 17-ročná útočníčka.

„Návrh na vzatie do väzby okresný prokurátor odôvodnil obavou z pokračovania v trestnej činnosti,“ uviedol hovorca Krajskej prokuratúry Košice Milan Filičko.

Daniela podobný čin spáchala už začiatkom roka, keď mala 13 rokov. Ako maloletá však nemohla byť odsúdená. Počas bitky v Krompachoch mala 14, a teda ako mladistvá už súdená byť môže.

Sudca Okresného súdu v Spišskej Novej Vsi nakoniec vyhovel žiadosti prokurátora. Po vyše dvojhodinovom výsluchu policajti 14-ročné dievča odviedli do väzenia.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky