Súkromný investor chce v Trenčianskej Turnej postaviť zdravotnícke centrum

Ilustračné foto

foto: TASR

Súkromný investor plánuje v Trenčianskej Turnej v okrese Trenčín postaviť nové zdravotnícke centrum. Realizáciou zámeru sleduje rozšírenie siete zdravotníckych zariadení v oblasti Trenčína.

Zdravotnícke zariadenie počíta s prevádzkou ambulancií všeobecných a špecializovaných lekárov, so špecializovanou prevádzkou pre liečbu kardiovaskulárnych chorôb, príslušenstvom pre diagnostiku a odborné vyšetrenia s operačnými – zákrokovými sálami, ako i lôžkovou časťou. Vyplýva to zo zámeru, ktorý predložila spoločnosť DIAGNOSTICA MEDICA, a.s. so sídlom v Nitre orgánom na posúdenie vplyvov na životné prostredie.

Čínsky investor plánuje vo Svidníku vyrábať cestovné kufre

V novom zdravotníckom objekte chce firma prostredníctvom personálu poskytovať základnú a špeciálnu zdravotnú starostlivosť pre spádovú oblasť Trenčína. Zámer by sa mal podľa nej pozitívne prejaviť predovšetkým v oblasti zamestnanosti, ako aj rozšírení poskytovanej kvalifikovanej lekárskej starostlivosti.

Zariadenie sa má rozkladať na ploche 4871 metrov štvorcových. S jeho výstavbou chce investor začať v máji budúceho roka a stavbu dokončiť do roka. S prevádzkou plánuje začať v júni 2020. Náklady na realizáciu zámeru odhadol na päť miliónov eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH), zároveň predpokladá, že prevádzku zariadenia bude zabezpečovať 82-členný personál.

Môže vás zaujímať

Najvyššia účasť v EPvoľbách bola v Bratislavskom kraji, najnižšia v Košickom