Jednou vetou

Sulík ich vykopol z kandidátky, no v iných stranách zrejme nepochodia

ZĽAVA: Natália Blahová, Ľubomír Galko, Jana Kiššová a Jozef Rajtár

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Najnovšia situácia v strane Sloboda a solidarita (SaS), by mohla mať dohru v podobe odchodu niekoľkých známych poslancov. Najmä potom, keď ich predseda Richard Sulík nechce na kandidátke do parlamentných volieb a objavujú sa prvé šumy, že skupinka saskárov dokonca v strane skončí. Kiššovou, Galkom a Rajtárom politický umieračik? O vykopnutých z kandidátky sa iné strany nejdú potrhať:

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Podľa slov poslankyne Natálie Blahovej by sa na kandidátke SaS v budúcoročných parlamentných voľbách nemali objaviť mená ako Jozef Rajtár, Ľubomír Galko, Jana Kiššová, či samotná Blahová. Ktorá z politických strán si vie predstaviť spoluprácu, pokiaľ by tieto známe tváre napokon z SaS odišli?

Galko vyplakáva na facebooku, ostatní vykopnutí Saskári z kandidátky mlčia

Zdá sa, že od „odídencov“ dávajú ostatné strany ruky preč. Spojencov by nenašli napríklad v Sme Rodina. „Osobne si nejakú užšiu spoluprácu veľmi neviem predstaviť, naše postoje sú skôr sociálne a konzervatívne, ich postoje sú liberálne,“ tvrdí Milan Krajniak zo Sme Rodina.

Je Galko intrigán, alebo neviniatko? Okrem Mihála o minulosti v SaS prehovorili aj ďalší

K odchodu poslancov SaS sa na svojom Facebooku vyjadril aj líder OĽaNO, Igor Matovič. „Ľudia nemajú radi prebehlíkov/ prebehlíčky,“ začal emotívny príspevok. „Z vlastnej skúsenosti viem, aké je nepríjemné, ak vám niekto láka kľúčového človeka z poslaneckého klubu s ponukou, že ak zradí svoj tím, tak si môže do prvej desiatky vybrať svojich päť ľudí,“ vysvetľuje Matovič.

Druckerova Dobrá voľba: Aký úspech budúcej strane prinesú tieto známe tváre?

„Nepríjemné, zraňujúce a podlé,“ opísal Matovič, ktorý pravdepodobne narážal na odchod Veroniky Remišovej, ktorá pred niekoľkými mesiacmi avizovala koniec v OĽaNO a prechod do novovznikajúcej strany Andreja Kisku, Za ľudí. Matovič zároveň vyvrátil, že by s pravdepodobne odchádzajúcimi poslancami komunikoval o spolupráci.

Do volieb čakajú politikov a strany rušné mesiace.Toto odkazuje politológ

„Nie, nebudem lákať k nám žiadneho poslanca (či predsedu) z SaS, bez ohľadu na to, na ktorej strane sporu stojí. Robím to preto, aby si svoj vnútorný spor vyriešili ľudia v SaS sami medzi sebou,“ upozornil Matovič s tým že verí, že sa členovia SaS dohodnú bez toho, popri tom kalkulovali s tým, že už majú otvorené zadné vrátka.

Ľudia nemajú radi prebehlíkov/prebehlíčkyZ vlastnej skúsenosti viem, aké je nepríjemné, ak vám niekto láka kľúčového…

Uverejnil používateľ Igor Matovic Streda 25. septembra 2019

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

 

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky