Jednou vetou

Sulík predstavil svoj návrh kandidátky SaS, jedno miesto neobsadil

Richard Sulík predstavil kandidátnu listinu strany SaS

autorská koláž hlavne.sk, TASR

Predseda SaS Richard Sulík predstavil svoj návrh kandidátky strany do parlamentných volieb. Povedie ju Richard Sulík, číslom dva na jeho návrhu je Lucia Ďuriš Nicholsonová. Tretie miesto zatiaľ neobsadil, čaká na vyjadrenie Jany Kiššovej. Na kandidačnej listine sú aj viacerí poslanci Národnej rady (NR) SR a tiež exriaditeľ RTVS Václav Mika a šéf Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba.

aktualizované: 12:48

„Kandidátku som tvoril tak, aby boli pri každom kandidátovi splnené dve podmienky: musí to byť človek, za ktorého dám ruku do ohňa ako líder kandidátky, a musí to byť človek, kandidát, ktorý prispeje k tomu, že poslanecký klub po voľbách bude stabilný,“ zdôraznil Sulík.

Dodal, že kandidátku budú ešte členovia strany schvaľovať na nominačnom kongrese. „Toto je najdemokratickejší možný spôsob, ako kandidátku schváliť,“ skonštatoval s tým, že to nie je prvýkrát. Poukázal tiež na to, že každý člen má právo predložiť návrh kandidátky.

Už prskajú! Demokratické jadro SaS: Sulíkove kroky idú proti plánom opozície

„Čakajú nás tie najdôležitejšie voľby,“ zdôraznila Ďuriš Nicholsonová s tým, že bude rešpektovať názor voličov. Ak sa jej podarí získať viac hlasov ako v predchádzajúcich parlamentných voľbách, bude to brať ako vyjadrenie názoru voličov a vráti sa z Európskeho parlamentu.

Predseda BSK Droba na otázku, ktorý mandát v prípade jeho zvolenia do NR SR uprednostní, odpovedal, že to budú riešiť potom. „Práca župana ma naozaj baví, takže určite ostanem županom na 100 percent. Čo s mojim mandátom, o tom sa budem baviť s vedením strany a predsedom Sulíkom po voľbách,“ priblížil.

V súvislosti s tým, či budú na kandidátke aj členovia Demokratického jadra SaS ako Ľubomír Galko, Natália Blahová či Jozef Rajtár, opätovne zdôraznil potrebu stability poslaneckého klubu, ktorý vznikne po voľbách. Medzi 15 menami, ktoré Sulík v pondelok predstavil, nie sú.

Môže vás zaujímať

Čaputová v stredu vymenuje chýbajúceho sudcu Ústavného súdu SR