Jednou vetou

Sulík reagoval na Danka, ukázal svoju diplomovú prácu

Predseda SNS Andrej Danko a predseda SaS Richard Sulík

koláž TASR/hlavne.sk

Predseda opozičnej strany SaS Richard Sulík ukázal počas mimoriadneho stredajšieho brífingu kópiu originálu svojej diplomovej práce. Reagoval tak na slová predsedu Národnej rady (NR) SR Andreja Danka (SNS), ktorý počas svojho vystúpenia v pléne vyhlásil, že Sulíkova diplomová práca nespĺňa potrebné náležitosti a nevie ju nájsť.

„Moja diplomová práca je tu, riadne vyhotovená, so všetkými náležitostiami, vrátane zoznamu použitej literatúry. Samozrejme, že žiadne vulgarizmy sa v mojej práci nenachádzajú. Neviem, kde na to pán Danko došiel,“ uviedol Sulík.

Danko čelí pokusu o odvolanie z funkcie

Zároveň vysvetlil, že práca dostupná na webe, ktorá má obsahovať vulgarizmus, je iba pracovnou verziou. „Kde v mesiacoch roboty vznikla táto pracovná verzia, fakt netuším,“ uviedol s tým, že mal minimálne 50 pracovných verzií.

Sulík dodal, že jeho práca s názvom Daňová reforma SR slúžila ako podklad v máji 2003 pre koaličnú radu, na základe ktorej bola schválená reforma daní. „Bolo mi to vtedy veľkou cťou, keď som robil poradcu Ivanovi Miklošovi (vtedajšiemu ministrovi financií SR),“ uviedol.

Na brífingu vystúpila aj podpredsedníčka parlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS), ktorá upozornila na diskreditačnú kampaň voči svojej osobe. Tá sa má týkať materiálu, v ktorom sa píše o jej údajnom zúčastňovaní na prostitúcii v čase, keď žila v Kanade. Ako informovala, v tejto veci už podala trestné oznámenie na neznámeho páchateľa.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky