Jednou vetou

Sulík s Kollárom sa pustili v nedeľu do Danka. Ten im neostal nič dlžný

Andrej Danko, Boris Kollár a Richard Sulík sa cez víkend búrlivo konfrontovali v diskusných reláciách

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Poriadne to medzi nimi iskrilo. Opoziční lídri šéfa parlamentu v nedeľu slovne zlynčovali. Andrej Danko (SNS) najprv diskutoval v TA3 s Borisom Kollárom (Sme rodina) a potom sa stretol vo verejnoprávnej RTVS s Richardom Sulíkom (SaS). Predseda SNS im to neskôr vrátil na facebooku (foto nižšie).

Pridajte sa k nám na facebooku – NÁJDETE NÁS TU

Výčitky, urážky aj posmešky. Tak vyzerali v skratke nedeľné politické diskusie. V nich sa stretol postupne predseda Národnej rady Andrej Danko s lídrami opozície. Podľa toho, ako neskôr diskutovali diváci na sociálnych sieťach, o zábavu vraj bolo postarané ako už dávno nie.

„Ja sa radšej stretnem s normálnym odborníkom, ako s Tebou a ten mi všetko vysvetlí,“ povedal Boris Kollár v TA3 počas diskusie Dankovi. Ten mu v zápätí pripomenul minulosť a povedal, že on (Danko – pozn. red.) nemá niektorých bývalých obchodných partnerov, či známych zastrelených alebo v base.

Neúspešný kandidát Mrva: Čo s ním teraz bude?

„Som proti zodvihovaniu cien a takýmtom pruktikám,“ hovoril Danko na margo avizovaného mimoriadneho odvodu pre nadnárodné obchodné reťazce, ktoré chce SNS zaviesť. „Lenže sú tu reťazce, ktoré predávajú naše a len naše slovenské výrobky a doslova ich to zruinuje, zamysleli ste sa v SNS vôbec nad tým odvodom?“ pýtal sa ho Kollár.

Status Andreja Danka 25. 11. 2018 | facebook

Rovnako búrlivé momenty nastali aj vo verejnoprávnej RTVS, kde sa Danko stretol so Sulíkom. „Vy ste kapitán Judr. oprávnene?,“ pýtal sa Sulík šéfa parlamentu. Tomu sa navyše nepáčilo, že otázky nedáva moderátor. „Prosím Vás, tak veďte túto debatu a dávajte Vy otázky, nie pán Sulík,“ napomenul Danko moderátora relácie O 5 minút 12 Jozefa Hajka, ktorý už v minulosti čelil kritike, že hosťom v diskusii necháva „voľné ruky“.

Status Andreja Danka 25. 11. 2018 | facebook

„Vy ste hochštapler. Politický hochštapler. Hanba tohto národa!,“ zaútočil na Andreja Danka Richard Sulík. Andrej Danko na to zareagoval: „Pán Sulík, je x vecí, ktoré sa dajú na vás použiť.“ Sulík ho vyzval: „Použite.“ vyzval ho Sulík. Andrej Danko na to len skonštatoval: „Mňa nevyprovokujete, koľko ste sa mi už naubližovali.“ 

Predseda SNS a NR SR to podvečer opozičným politikom spočítal na sociálnej sieti aspoň písomne, keďže v televízii ho diskutéri doslova zlynčovali. „Richard Sulík bol nepríčetný. Boh ochraňuj Slovensko,“ uviedol Danko na facebooku a priložil záznam relácie a neskôr podobne reagoval aj na šéfa hnutia Sme rodina. „Boris Kollár obhajuje obchodné reťazce, pretože tie financujú Fun rádio,“ napísal šéf vládnej SNS.

Debaty v televíziách boli venované aktuálnym témam – mimoriadna schôdza parlamentu, počas ktorej mali odvolávať predsedu parlamentu pre škandál s rigoróznou prácou, migračný pakt a mimoriadny odvod pre obchodné reťazce.

Andrej Danko v televíznej debate s Richardom Sulíkom na RTVS: (kliknite na náhľad)

Neuveríte, kto a ako rieši Dankovu rigorózku!

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky