Jednou vetou

Sulík stráca kontrolu v SaS

Richard Sulík a Ľubomír Galko zo SaS

autorská koláž hlavne.sk, TASR

Za posledných 24 hodín šéfa SaS Richarda Sulíka dvakrát podrazili jeho najbližší ľudia. Po týždňoch Sulíkovej kampane proti Globálnemu paktu OSN o migrácii včera nezahlasoval za uznesenie odsudzujúce tento pakt ani jeden z poslancov SaS. Niekoľko hodín na to sa rozpútala facebooková prestrelka medzi Sulíkom a podpredsedom SaS Ľubomírom Galkom.

Blaha nevylučuje ministra zahraničných vecí

Čo sa deje v SaS? Richard Sulík sa cez víkend netradične zhodoval so šéfom parlamentu a SNS Andrejom Dankom v otázke Paktu OSN o migrácii. „Globálny pakt OSN o migrácii je nebezpečný dokument a opozičná SaS je zásadne proti tomu,“ vyhlásil Sulík.

Vieme prví: Korupčný enviroškandál. Úplatky mal brať funkcionár Most-Híd Rastislav Žitný

Jeho slová v parlamente obhajoval v rozprave Martin Klus.

O to väčšie prekvapenie nastalo keď došlo k hlasovaniu a poslanci SaS v záverečnom hlasovaní nepodporili uznesenie, v ktorom slovenský parlament odmietol pakt o migrácii. S Richardom Sulíkom sa nám nepodarilo celý deň spojiť. Otázky, či to nevníma od kolegov z SaS ako podraz, alebo vyslovenie nedôvery voči svojej osobe a čo na to hovorí tak zostávajú zatiaľ nezodpovedané.

Druckerova súťaž na sanitky poriadne smrdí

Status Richarda Sulíka na sociálnej sieti

Škandál v Dúbravke: Dochádzku Zaťovičovej vyšetrovala polícia asi po kočnerovsky

Sulík čelí vnútrostraníckej kritike

Podpredseda strany Ľubomír Galko to zdôvodnil tým, že „SNS malo v uznesení, ktoré navrhlo určité logické nezmysly, napríklad sa odvolávalo na platnú bezpečnostnú stratégiu, ktorá ani nie je schválená a nebol prijatý náš pozmeňovací návrh, tak sme sa rozhodli zdržať.“ V uznesení sa však o žiadnom bezpečnostnom dokumente nepíše. O pár hodín Galko zaútočil na Sulíka aj na facebooku, tentokrát si skočili do vlasov pre postoj k Rusku.

Z návratu Sulíka je vraj v SaS nervozita

„ Áno Rusko je bezpečnostnou hrozbou, nie však priamo pre Slovensko,“ napísal vo štvrtok popoludní predseda SaS Richard Sulík na svojom facebookovom profile. V piatok ráno vydal status k Rusko aj Sulíkov podpredseda Galko. „A aby to bolo jasné Rusko samozrejme je bezpečnostnou hrozbou. Pre NATO, pre EÚ, pre Ukrajinu a aj pre Slovensko,“ oponoval svojmu straníckemu šéfovi Galko. Dokonca zvolil aj ľudovejší slovník „to, že je Rusko bezpečnostnou hrozbou je isté ako olovená rúra,“dodal na záver svojho statusu. Zaujímala nás preto Galkova reakcia na boj v SaS. „Toto je vec, na ktorú nemáme s Richardom rovnaký názor, tu sa nezhodneme,“ komentoval nezhody Ľubomír Galko pre hlavne.sk.

Galkov status na sociálnej sieti
Pôvodné uznesenie SNS
Pozmeňujúci návrh poslanca Kéryho, ktorý schválili

Pridajte sa k nám na facebooku – NÁJDETE NÁS TU

 

 

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky