Jednou vetou

Sulíkova pravá ruka končí: Vieme, kto je za tým

Hovorkyňa Katarína Svrčeková a Ľubomír Galko

autorská koláž hlavne.sk, facebook

Hovorkyňa liberálov Katarína Svrčeková odchádza. Vo funkcii hovorkyne najsilnejšej opozičnej politickej strany bola 5 rokov. Čo sa stalo? Podľa informácií hlavne.sk je za tým nespokojnosť s jej prácou zo strany podpredsedu liberálov Ľubomíra Galka. Práve Galko bol pritom ten, kto ju do SaS dostal. Stalo sa tak po škandále tunelovania Vojenskej spravodajskej služby z čias prvej Ficovej vlády, ktoré začal vyšetrovať vtedajší riaditeľ Roman Mikulec, nominant Galka na tomto poste a polícia obviňovala zo sabotáže aj Svrčekovú, vtedajšiu Mikulcovu priateľku a príslušníčku Ozbrojených síl SR. Z armády prešla do SaS a stala sa pravou rukou Richarda Sulíka. Prečo končí na mieste hovorkyne?

Pridajte sa k nám na facebooku – nájdete nás TU

Podľa informácií hlavne.sk došlo ku konfliktu medzi hovorkyňou Katarínou Svrčekovou a podpredsedom SaS Ľubomírom Galkom, ktorý sa vyhrotil až do takej miery, že Galko mal žiadať odchod Svrčekovej. Ešte včera to nechcela potvrdiť ani jedna strana sporu. „Nie, žiaden konflikt nie je, nemáme žiadny spor. Určite nebudem komentovať vnútrostranícke veci,“ zapieral pre hlavne.sk Ľ. Galko.

Organizátorka protestov Karolína Farská v sídle OĽaNO: Pre toto som tam bola

Katarína Svrčeková na našu otázku, či končí na poste hovorkyne včera uviedla: „To je zvláštna otázka. Ešte tu som a budem tu aj na budúci týždeň, čo bude na budúci mesiac? Ani vy neviete, či budete redaktorkou na budúci mesiac,“ uviedla. O pár hodín neskôr už rozposlala do všetkých redakcií mail, kde oznamuje, že na poste hovorkyne končí.

Sulík zase hladuje. Na zatvorené obchody počas sviatkov si nezvykol

V e-maile uvádza: „Milí kolegovia, na Komunikačnom oddelení strany Sloboda a Solidarita pracujem presne päť rokov a dozrel čas na krátky oddych a následnú zmenu. O akú zmenu pôjde, vás budeme informovať na Programovej konferencii SaS 24. novembra. Budeme sa však stretávať aj naďalej a už teraz sa teším na ďalšiu spoluprácu s vami.“

Chcete dostávať od nás novinky? Prihláste sa na bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledný týždeň Vám príde od šéfredaktora priamo do Vašej e-mailovej schránky

Hovorkyňa Katarína Svrčeková a Ľubomír Galko | Foto: youtube.com

Katarína Svrčeková odmietla reagovať na konflikt s Galkom, ktorý mal napadnúť jej profesionálne schopnosti. „K tomuto sa nevyjadrím, nehnevajte sa,“ povedala. Ľubomír Galko je na verejnosti takisto mĺkvy: Aj keby hocičo bolo, určite nebudem komentovať vnútrostranícke veci, čo ste?,“ reagoval Galko.

Katarína Svrčeková o svojej budúcnosti zaryto mlčí. „Nechcem hrať tajupnú, pochopíte to naozaj až 24.novembra,“ uviedla.

Razia u Kočnera: zasahujúci kukláči, Kočner v aute, dcéra prišla zobrať psíka

 

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky