Jednou vetou

Sviatok zaľúbených: Takto ho trávia prezidentskí kandidáti.

Zľava: Robert Mistrík, Milan Krajniak, Zuzana Čaputová, Štefan Harabin a Maroš Šefčovič

autorská koláž hlavne.sk, TASR

Aktuálne prebieha predvolebné obdobie plné zhonu, stresu, predvolebných kampaní a prieskumov. Ani v tomto období však netreba zabudnúť na najobľúbenejší sviatok zaľúbených, deň svätého Valentína. Ako budú Valentín tráviť najznámejší prezidentskí kandidáti?

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Vo viacerých európskych krajinách sa Deň svätého Valentína spája s kvetmi, cukrovinkami a romantickou večerou | zdroj: TASR

Najbohatší kandidát na prezidenta: Tie majetky vás dostanú!

Sviatok svätého Valentína sa viaže na legendu o kňazovi Valentínovi, ktorý v 3.storočí aj napriek cisárovmu zákazu sobášil zamilované páry, za čo bol popravený. Valentín je vo svete mimoriadne obľúbeným, ale aj komerčným sviatkom. 14. februára sa priemerne uskutoční takmer 220 000 žiadostí o ruku a predá sa viac ako 35 miliónov bonboniér. Ako budú sviatok tráviť prezidentskí kandidáti? Budú pamätať na svoje polovičky, alebo sa im nepodarí uvoľniť z predvolebných povinností?

Počasie na hojdačke vyhnalo von snežienky. Pozrite sa, kde všade už rastú

Maroš Šefčovič s manželkou si Valentín nenechajú ujsť | Zdroj: Maroš Šefčovič
Ingrid Šefčovič, manželka Maroša Šefčoviča

Niektorí ich taja, iní sú s polovičkami pripravení. Toto sú prvé dámy budúcich prezidentov

Slovenský diplomat a podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič na sviatok svätého Valentína nikdy nezabúda. Sme spolu od študentských čias a nikdy nepremeškám príležitosť, aby som manželke Helenke ukázal, ako si vážim jej lásku a podporu, vysvetlil Šefčovič. Osobitne to platí v tomto období, pretože sme naplno spolu v prezidentskej kampani a je pripravená zaujať rolu prvej dámy, ak nám ľudia dajú svoju dôveru. Určite dostane minimálne veľkú kyticu kvetov, vyjadril sa Šefčovič v rozhovore exkluzívne pre hlavne.sk.

Totálna hanba. Brexit očami mladých Britov: O čo vlastne ide?

Zuzana Čaputová za Progresívne Slovensko | Foto: TASR

Zuzana Čaputová Valentína vyslovene neslávi, s radosťou si však užije večernú pauzu od predvolebného stresu. Nie je to pre mňa úplne tradičný sviatok, ale asi využijem túto príležitosť, dám si pauzu od kampane a zájdem s partnerom na večeru, vysvetlila Čaputová pre hlavne.sk.

VIDEO: Kočner podporuje Zuzanu Čaputovú

Milan a Andrea Krajniakovci doma preberali prípadnú úlohu prezidentovej manželky. Foto: FB/M.Krajniak

Valentína trávim ako každý deň, čiže nie ako nejaký supersviatok, vyjadril sa Milan Krajniak, podpredseda hnutia SME RODINA. Aj napriek tomu, že Valentína priamo neslávi, na manželku a dcéru určite nezabudne. Samozrejme že si na svoju manželku a dcéru spomeniem a poteším ich nejakým malým darčekom. Neslávim Valentína tak, ako napríklad Vianoce alebo Veľkú Noc, ale aj napriek tomu je to pre mňa milá pripomienka, vysvetlil Krajniak pre hlavne.sk.

Boj o palác naberá na obrátkach. Šefčovič stále vedie, ale Mistríka už dobieha Čaputová.

 

Štefan Harabin | Foto: Michal Psota

Právnik a sudca Najvyššieho súdu SR, Štefan Harabin oslavuje Valentína s rodinou po svojom. Valentína neoslavujeme ako deň ako taký, ja zvyknem manželke, dievčatám a neveste kúpiť kyticu a synovi a deťom nejaké čokolády. Tak navzájom sa obdarúvame, vysvetlil pre hlavne.sk Harabin.

Vzory pre Slovákov? Takto vyzerali voľby prezidenta v okolitých štátoch

Oslovili sme aj tím Roberta Mistríka, ten do uzávierky nereagoval na naše otázky.

Dá sa veriť prieskumom? Takto obstáli pred poslednou voľbou prezidenta!

Môže vás zaujímať

Ministerstvo vnútra nedokáže vysvetliť, čí Lučanský má, alebo nemá šoféra