Sýrčan čelí obvineniu z prevádzačstva, viezol Afgancov a Iračanov

Ilustračné foto

TASR

Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície obvinil v Prvý sviatok vianočný občana Sýrskej arabskej republiky zo zločinu prevádzačstva. Stíhaný je väzobne, hrozia mu tri až osem rokov za mrežami.

Policajná hliadka zastavila podozrivé vozidlo s nemeckým evidenčným číslom (Audi A8) v noci 25. decembra krátko po 1. hodine na Balkánskej ulici v Bratislave.

Dvaja Afganci  a štyria Iračania

Okrem vodiča sa v aute viezli aj dvaja Afganci (56-ročná žena a 16-ročný mladík) a štyria Iračania (33-ročný muž, 26-ročná žena, trojročné a desaťmesačné deti). Vodič mal síce doklady v poriadku, avšak ďalší cudzinci nemali doklady totožnosti ani víza, ktoré by ich oprávňovali na vstup a pobyt na území Slovenska.

Podľa zistení polície išlo o štandardný modus operandi. Vodič, 22-ročný Salah A., vyzdvihol cudzincov neďaleko maďarského utečeneckého tábora, pričom cieľovou krajinou malo byť Nemecko. Hranice mali nelegálne prekročiť cez hraničný priechod Čunovo – Rajka a po úspešnom tranzite mal vodič dostať odmenu 700 eur. Nelegálny transport však prekazili slovenskí policajti. Cudzinci sú umiestnení v útvare pre cudzincov v Sečovciach.

TASR informovala Denisa Baloghová z Prezídia Policajného zboru SR.

Môže vás zaujímať

Cenu ministra spravodlivosti získal za rok 2019 Pavel Traubner