Jednou vetou

Tabletky na ukľudnenie v parlamente? Poslanec Marček chcel utlmiť Matoviča, ten ho odháňal

Igor Matovič sa v parlamente rozohnil

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Hotové divadlo! Igor Matovič (OĽaNO) využíva čas, keď bojuje proti zvýšeniu platov v parlamente naplno. Už druhý deň rečnil o nezodpovednosti poslancov, ktorí si zvýšili platy o 1 500 eur, pričom sirotám pridali v rovnakom čase len 2,70 eur. Zápalisto označoval Bélu Bugára za podvodníka, napadol rómskeho poslanca Štefana Vavreka (MOST-Híd) že sa smeje pri jeho prejave, hoci ľudia z Vavrekovho rómskeho etnika zarábajú priemerne 200 eur. Igor Matovič zvyšoval hlas a agresívne útočil na poslancov. Až prišiel k stolíku, za ktorým Matovič rečnil nezaradený poslanec Peter Marček a priniesol mu na porcelánovom tanieriku tabletku.

ODPORÚČAME: My to vieme! Ako prežíva proces roka hlavný obžalovaný P. Rusko?

Poslanec Marček sa objavil potichu a nenápadne pri stolíkom, za ktorým sa práve rozohňoval Igor Matovič, keď hlasno a z plných pľúc kritzoval poslanca Vavreka a Bugára. Na stolík vyložil Marček malý porcelánový tanierik, na ktorom bola tabletka na ukľudnenie. „Ty choď preč!,“ reagoval na Marčeka poslanec Matovič. Vzápätí pozrel, že Marček predložil 3 návrhy zákonov za 3 roky, kým Matovič vyše 180.

Po Dankovej rigorózke sa stratila najnovšie Matovičova diplomovka

Poslanec Marček pre hlavne.sk uviedol, čo ho primälo k prineseniu tabletky.

„Rozpráva presne ako Hitler, vykrikuje, psychopat, nerozpráva kľudne a rozumne a najmä je to obrovský klamár. To je ten, kto prejazdil s matkou 600 kilometrov denne 365 dní v roku, to je ten, ktorý rozšroboval tlačiarenský stroj a okradol štát o dane, to je ten, ktorý nezaplatil ľuďom po prepustení 3-mesačné odstupné – viem konkrétne prípady a tak ďalej a tak ďalej… Nemôže zlodej kričať – chyťte zlodeja!,“ vyhlásil Peter Marček pre hlavne.sk.

Budú poslanci žiadať rezignáciu Blahu na post šéfa európskeho výboru?

Reč Igora Matoviča nakoniec prerušila 11. hodina, na kedy bolo naplánované opakované tajné hlasovanie o kandidátoch na sudcov Ústavného súdu SR. Po hlasovaní pokračoval I.Matovič opäť v prejave, hoci schôdza bola zrušená. Igor Matovič vyše hodinu rečnil o pomeroch na Slovensku, o tom, ako niektorí chceli žiť ako králi a prihováral v podľa neho v 1. zakázanej schôdzi NR SR prázdnym stoličkám. Jeho prejav bolo možné vidieť na sociálnej sieti OĽaNO.

 

Blíži sa finále kauzy zmenky?

Igor Matovič naložil poslancom

⛔"Toto je asociálna demokracia, asociálny bezcit! Toto môže spraviť len človek-hyena."Igor Matovic zaslúžene naložil poslancom, ktorí si cynicky zvýšili platy o 1 500€ a tým istým prstom potom pridali sirotám 2,70€ 👊

Uverejnil používateľ OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti Streda 22. mája 2019

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte 0910 554 995

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky