Jednou vetou

Takto karanténa nefunguje. Rodičia chodia s deťmi húfne po úradoch

Budova klientskeho centra v Bratislave, archívne

foto: TASR

Ministerstvo vnútra SR apeluje na občanov, aby nechodili na úrady, pokiaľ to nie je naozaj nevyhnutné. Rezort totiž zaznamenal veľký nárast návštev klientskych centier, do ktorých chodia ľudia s deťmi.

Verejnosti ministerstvo odporúča využiť možnosti elektronického vybavovania, prípadne, aby sa o svojich žiadostiach informovali telefonicky. Agentúru SITA o tom informoval Tlačový odbor Ministerstva vnútra SR.

„Chceme upozorniť a apelovať na občanov SR, že voľno v práci, škôlkach a školách neznamená, že sa majú masovo presúvať na úrady. V záujme zachovania zdravia vás, vašich blízkych a pracovníkov klientskych centier a iných úradov vás prosíme o dodržiavanie odporúčaných rád a hygieny. Žiadame občanov, aby boli zodpovední a disciplinovaní,“ vyzval rezort.

Pre výskyt koronavírusu na Slovensku Ústredný krízový štáb SR od dnes prostredníctvom hlavného hygienika SR oficiálne zakázal organizovanie športových, kultúrnych aj verejných podujatí na celom území SR. Preventívne zostalo zatvorené aj množstvo školských a predškolských zariadení.

Môže vás zaujímať

Šéfa ĽSNS v minulosti odsúdili za dopravnú nehodu