Jednou vetou

Takto obedujú najbohatší Slováci

Takto obedujú najbohatší Slováci

autorská koláž hlavne.sk

Len nedávno sme na hlavne.sk priniesli fotografie milionára Jozefa Oravkina z Penty z jedálne, ako si nesie v rukách tácku a na nej "menučko". Kým Oravkin obedoval ako väčšina Slovákov, jeho kolegovia z rebríčka slovenských miliardárov Alexej Beljajev (62) a Michal Lazar (61) si doprajú obed v luxusnej reštaurácii.

Jeden z najbohatších Slovákov obeduje za drobné

Sú spoločníkmi vo viacerých firmách, majú kontakty na najvplyvnejších politikov v štáte. Alexej Beljajev (62) a Michal Lazar (61) si okrem biznisu spolu radi posedia pri dobrom jedle. Takto sa nám ich podarilo zastihnúť v jednej z luxusnejších reštaurácií v centre Bratislavy.

Dostať sa autom ku reštaurácii v pešej zóne v Bratislave nie je pre biznismenov najmenší problém, keďže ich spoločnosť sídli v pešej zóne a auto získalo na takúto jazdu povolenie. A tak Michala Lazara šofér vysadil rovno pred vychýreným podnikom, kde si vychutnával kvalitné jedlo spolu aj s ďalšími ľuďmi.

Remišovej chatu úrad neskontroluje. Hrozí jej trest vyše 3-tisíc eur

Podľa aktuálneho rebríčka Forbes – Michal Lazar obsadil 22 .miesto s odhadom majetku 150 mil. Eur a jeho spoločník Alexej Beljajev je na 24. mieste (majetok v hodnote 110 mil. Eur). Beljajev sa chce aktuálne v komunálnych voľbách uchádzať o post primátora Popradu.

Obaja páni a začiatky ich podnikania sú spájané s Mečiarovým HZDS, pestré kontakty majú aj vo vládnom Smere. Otázky o ich minulosti a politické známosti odbíjajú apolitickosťou a nezávislosťou, ktorú majú vďaka podnikaniu.

Michal Lazar EXKLUZÍVNE: K biznisu som politikov nikdy nepotreboval

Obaja vlastnia investičnú skupinu Optifin Invest a medzi ich kľúčové podniky patrí popradská Tatravagónka, ktorá je dôležitým výrobcom nákladných železničných vagónov v Európe. Spájajú ich s kontaktmi na najvyššie politické špičky, obaja sa tým ani netaja.

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry)

Šéf ŠtB Alojz Lorenc si obzeral pomôcky pre gazdinky

Môže vás zaujímať

Čaputová v stredu vymenuje chýbajúceho sudcu Ústavného súdu SR