Jednou vetou

Takto obedujú najbohatší Slováci

Takto obedujú najbohatší Slováci

autorská koláž hlavne.sk

Len nedávno sme na hlavne.sk priniesli fotografie milionára Jozefa Oravkina z Penty z jedálne, ako si nesie v rukách tácku a na nej "menučko". Kým Oravkin obedoval ako väčšina Slovákov, jeho kolegovia z rebríčka slovenských miliardárov Alexej Beljajev (62) a Michal Lazar (61) si doprajú obed v luxusnej reštaurácii.

Jeden z najbohatších Slovákov obeduje za drobné

Sú spoločníkmi vo viacerých firmách, majú kontakty na najvplyvnejších politikov v štáte. Alexej Beljajev (62) a Michal Lazar (61) si okrem biznisu spolu radi posedia pri dobrom jedle. Takto sa nám ich podarilo zastihnúť v jednej z luxusnejších reštaurácií v centre Bratislavy.

Dostať sa autom ku reštaurácii v pešej zóne v Bratislave nie je pre biznismenov najmenší problém, keďže ich spoločnosť sídli v pešej zóne a auto získalo na takúto jazdu povolenie. A tak Michala Lazara šofér vysadil rovno pred vychýreným podnikom, kde si vychutnával kvalitné jedlo spolu aj s ďalšími ľuďmi.

Remišovej chatu úrad neskontroluje. Hrozí jej trest vyše 3-tisíc eur

Podľa aktuálneho rebríčka Forbes – Michal Lazar obsadil 22 .miesto s odhadom majetku 150 mil. Eur a jeho spoločník Alexej Beljajev je na 24. mieste (majetok v hodnote 110 mil. Eur). Beljajev sa chce aktuálne v komunálnych voľbách uchádzať o post primátora Popradu.

Obaja páni a začiatky ich podnikania sú spájané s Mečiarovým HZDS, pestré kontakty majú aj vo vládnom Smere. Otázky o ich minulosti a politické známosti odbíjajú apolitickosťou a nezávislosťou, ktorú majú vďaka podnikaniu.

Michal Lazar EXKLUZÍVNE: K biznisu som politikov nikdy nepotreboval

Obaja vlastnia investičnú skupinu Optifin Invest a medzi ich kľúčové podniky patrí popradská Tatravagónka, ktorá je dôležitým výrobcom nákladných železničných vagónov v Európe. Spájajú ich s kontaktmi na najvyššie politické špičky, obaja sa tým ani netaja.

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry)

Šéf ŠtB Alojz Lorenc si obzeral pomôcky pre gazdinky

Môže vás zaujímať

Viac ako pätina Slovákov očakáva, že na Slovensko príde druhá vlna koronavírusu