Jednou vetou

Taliansky podnikateľ Antonio Vadala sa sťažuje na Najvyššom súde

Antonino Vadala

foto: TASR

Sťažnosť talianskeho podnikateľa Antonina V. žijúceho na východe Slovenska voči nedávnemu rozhodnutiu Krajského súdu (KS) v Košiciach, ktorý ho vzal do väzby, už evidujú na Najvyššom súde (NS) SR.

„V piatok Najvyššiemu súdu SR napadla trestná vec Antonino V. O sťažnosti proti vzatiu do predbežnej väzby rozhodne senát NS SR v zákonnej lehote, teda do piatich pracovných dní,“ uviedla pre TASR hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová. V Taliansku je trestne stíhaný za drogovú činnosť a v Benátkach na neho vydal európsky zatýkací rozkaz. „Sťažnosť bola podaná Krajskému súdu v Košiciach v zákonom stanovenej lehote a 3. apríla bola postúpená aj s celým spisom na Najvyšší súd SR,“ potvrdila v stredu (4.4.) TASR hovorkyňa košického KS Anna Pančurová.

Sudca KS rozhodol o vzatí podnikateľa do predbežnej väzby 15. marca, čím vyhovel návrhu krajského prokurátora. Prokuratúra vtedy začala vykonávať predbežné vyšetrovanie o európskom zatýkacom rozkaze. Polícia zadržala 42-ročného Antonina V. 13. marca, vo väzbe je v Ústave na výkon väzby v Košiciach V Taliansku je stíhaný za trestné činy nezákonného obchodovania s narkotikami a psychotropnými látkami a za účasť na trestnom zoskupení za účelom nezákonného obchodovania s drogami. „Podľa obvinenia sa od decembra 2013 do decembra 2015 spolčil s inými osobami za účelom nepretržitého páchania trestnej činnosti spočívajúcej v dovoze veľkého množstva kokaínu z Južnej Ameriky,“ uviedol v marci hovorca košickej krajskej prokuratúry Milan Filičko.

O aktivitách a kontaktoch talianskeho podnikateľa na Slovensku písal okrem iného zavraždený investigatívny novinár Ján Kuciak.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky