Fico: Telefonát s Vadalom je výmysel. Toto povedal o sťahovaní sa z Bonaparte a drsný odkaz Kiskovi

Antonino Vadala a Robert Fico

autorská koláž hlavne.sk, Facebook

"Oklamali ste ľudí a to na základe falošného príbehu," vyhlásil na margo novinárov na mimoriadnom brífingu predseda SMER-SD a expremiér R. Fico. Vytiahol pritom dokument, podľa ktorého v roku 2012 talianske štátne orgány neodpočúvali zločinca Antonia Vadalu a tým pádom nemôže existovať telefonát medzi A. Vadalom a R. Ficom. Z Bonaparte sa R. Fico zatiaľ neplánuje sťahovať.

Kiska vypovedal kvôli údajnému vydieraniu na policajnej NAKA

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Juraj Novocký, ktorý dozoruje kauzu vraždy novinára Jána Kuciaka, na základe infožiadosti R. Ficovi  napísal, že rozhovor medzi ním a Antoninom Vadalom neexistuje.

„Po oboznámení sa s obsahom vašej žiadosti a po konzultácii vo vzťahu k existencii priamych telefonických rozhovorov medzi Antoniom Vadalom a Robertom Ficom môžeme vyhlásiť, že v uvedenom trestnom spise sa nenachádza žiadny telefonický rozhovor, ktorý zahŕňa A. Vadalu. Z uvedenej informácie vyplýva, že Taliansko nevykonávalo v roku 2012 žiadne odpočúvanie A. Vadalu a preto ani nemôže existovať telefonický záznam s predsedom vlády SR,“ uvádza sa v dokumente.

Robert Fico nazval médiá marketingovými agentúrami opozície a mali by sa mu podľa neho ospravedlniť. „To je niečo, za čo by sa nehanbila ani Pravda v roku 1970,“ povedal R.Fico, podľa ktorého jeho obvinili a on má dokazovať svoju nevinu.

Na margo otázky, kedy sa Robert Fico vysťahuje z bytu už odsúdeného daňového podvodníka L. Bašternáka, R. Fico uviedol:Ja si počkám na rozhodnutie správcu konkurznej podstaty, ja mám dnes nového vlastníka, štát je vlastníkom, mňa ešte nikto nekontaktoval, správca, ktorý príde a ktorý bude so mnou kontaktovať.“

R. Fico sa vyjadril aj k prezidentovi A. Kiskovi, ktorý bol dnes predpoludním vypovedať na policajnej NAKA kvôli údajnému vydieraniu pri voľbe ústavných sudcov. „Pán prezident je Plačko. On vždy keď sa niečo stane, plače,“ povedal na margo prezidenta A. Kisku.

 

Dokument prokurátora J. Novockého pre R. Fica | foto: hlavne.sk

Musí Fico odísť, alebo kúpite byt aj s Ficom?

Môže vás zaujímať

Gröhling tvrdí, že rezort školstva príde o 81 miliónov eur z eurofondov