Jednou vetou

Telo tragicky zosnulého Filipínca prevezie do vlasti lietadlo Letky MV SR

Ministerka vnútra SR Denisa Saková (SMER-SD)

foto: TASR

Telo nebohého Filipínca Henryho Johna Serafica Acorda prevezú do vlasti vládnym špeciálom. Návrh ministerky vnútra (MV) Denisy Sakovej (Smer-SD) prijali na stredajšom stretnutí so šéfkou rezortu príbuzní obete brutálneho útoku v centre Bratislavy.

„Deň odletu zatiaľ nie je známy, nakoľko závisí od vybavenia všetkých potrebných náležitostí,“ informovala Michaela Paulenová z tlačového odboru MV. Pomoc rezortu sa týka i odvozu príbuzných zosnulého a tiež vybavenia všetkých potrebných dokumentov.

Henryho zdrvená rodina bola u Arcibiskupa

Ministerka po stredajšom rokovaní vlády avizovala, že s rodinou zosnulého Filipínca bude hovoriť o pomoci v podobe kompenzácií, nákladov, pohrebu a všetkých ostatných náležitostí. O možnostiach, ako pomôcť, hovorila Saková aj s predsedom vlády Petrom Pellegrinim (Smer-SD).

Dvadsaťosemročný Juraj H. z okresu Dunajská Streda mal v sobotu 26. mája nadránom napadnúť na Obchodnej ulici v Bratislave Filipínca, ktorý sa snažil zabrániť obťažovaniu dvoch žien. Filipínec následkom zranení podľahol vo štvrtok 31. mája v ružinovskej nemocnici.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky