Jednou vetou

Tím Elektro zasahuje v Mochovciach

Vyšetrovateľ NAKA vedie trestné stíhanie v súvislosti s dostavbou tretieho a štvrtého bloku jadrovej elektrárne.

Foto: Facebook Polície

Na viacerých miestach v areáli Jadrovej elektrárne Mochovce a v Bratislave zasahuje NAKA. Ide o akciu špecializovaného tímu Elektro s krycím názvom „Požiar“. Ako informovala polícia na sociálnej sieti, polícia zaisťuje veci dôležité pre trestné konanie v prípade obzvlášť závažného zločinu podvodu a porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Vyšetrovateľ NAKA vedie trestné stíhanie v súvislosti s dostavbou tretieho a štvrtého bloku jadrovej elektrárne. Skutok sa týka dodania systémov protipožiarnej signalizácie, komponentov, zariadení a prác spojených s prevádzkou elektrárne. Podľa doterajších zistení malo dôjsť k postupnému navyšovaniu ceny diela viacerými dodatkami pôvodnej zmluvy z dohodnutej maximálnej ceny diela 3,9 milióna eur na súčasných takmer 25 miliónov eur. Tento hrubý nepomer predstavuje faktické navýšenie o viac ako 600 percent. Vyšetrovatelia sa preto budú podrobne zaoberať podozreniami z neodôvodneného navýšenia zmluvnej ceny, vrátane možných duplicitných platieb, v úzkej súčinnosti so znalcami.

Slovenské elektrárne, ktoré dostavujú Atómovú elektráreň Mochovce, s políciou spolupracujú aj v tomto prípade. „Slovenské elektrárne poskytujú policajným orgánom plnú súčinnosť v záujme riadneho vyšetrenia všetkých podozrení, vrátane úplného prístupu k požadovanej dokumentácii, dátam a informačným systémom,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa Slovenských elektrární Oľga Baková.

Špecializovaný tím naďalej intenzívne pracuje a vykonáva potrebné úkony na preverenie všetkých podozrení týkajúcich sa dostavby tretieho a štvrtého bloku elektrárne. O ďalšom postupe tímu bude polícia informovať hneď, ako to procesná situácia umožní.

 

📸FOTOGALÉRIA: TAKTO PREBIEHA AKCIA NAKA "POŽIAR" V JADROVEJ ELEKTRÁRNI

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Utorok 8. septembra 2020

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky