Jednou vetou

To je ale trapas. Boris Kollár by sa najradšej od hanby prepadol

Politik Boris Kollár a moderátor Michal Kovačič

autorská koláž hlavne.sk, TV Markíza

Hanba v živom vysielaní. Nevie čo má v programe? Líder SME RODINA Boris Kollár v živom vysielaní stratil reč po tom, čo sa ho moderátor opýtal na obyčajnú vec. Predvolebný program. Toto známeho multiotecka totálne vykoľajilo:

Hosťom neďelnej relácie NA TELO TV Markíza bol predseda hnutia SME RODINA Boris Kollár, ktorý po otázke moderátora takmer onemel a len ťažko sa dala prehliadnuť jeho okamžitá nervozita z obyčajnej otázky, ktorú dostal v živom vysielaní.

„Chcel by som sa opýtať, že o akú štúdiu Fridricha Eberta Stiftunga sa opierate v súvislosti s nájomným bývaním?,“ pýtal sa Kollára moderátor Michal Kovačič. „To by ste sa najlepšie mali opýtať nášho ekonomického experta Štefana Holého, ktorý na tom pracoval,“ reagoval rozladený Kollár.

FOTO: Dozreli ako víno. Za pár sekúnd sa naši politici zmenili na šarmantných penzistov

Moderátor však zašiel do detailov a tie lídra SME RODINA úplne znemožnili. „Viete, ide o politika, ktorý je takmer 100 rokov po smrti, preto sa pýtam, ako čerstvá je tá Vaša štúdia. A slovo Stiftung je v preklade nadácia,“ uviedol moderátor politickej diskusie.

Preklad slova Stiftung | zdroj: slovnik.sk

 

Samotný Boris Kollár sa opakovane odvolával na experta, ktorý im pomáhal zostaviť predvolebný program vrátane spomínanej agendy nájomného bývania. To sa stalo v posledných dňoch jednou z nosných tém predvolebných sľubov niektorých politických strán.

Volebný program SME RODINA | zdroj: smerodina.sk

 

Volebný program SME RODINA s názvom PROGRAM POMOCI RODINÁM 2020 skutočne na strane 10 v spodnej časti uvádza: „Hlavnou prekážkou pri rozhodovaní o založení rodiny predstavuje pre mladých ľudí bývanie. Dôkazom toho je údaj z Národnej banky Slovenska, podľa ktorej sa z mesiaca na mesiac mladí ľudia neustále zadlžujú. Podľa štúdie Fridricha Eberta Stiftunga s názvom Viac dostupného nájomného bývania, ako na to? je situácia v oblasti bývania…,“ pokračuje program ďalej.

Multiotecko Kollár: Andrea, toto ťa nepoteší!

Podľa všetkého má ísť v skutočnosti o nemeckého ľavicového politika Friedricha Eberta, ktorý žil v rokoch 1871 – 1925 a v roku 1913 bol dokonca zvolený za predsedu Sociálno-demokratickej strany Nemecka (SPD). Nadácia nesúca jeho meno má zastúpenie v niekoľkých štátoch v Európe, počnúc Nemeckom, kde patrí medzi najstaršie nadácie, ďalej má zastúpenie v Rakúsku, Maďarsku, ale aj v Bratislave.

Nemecký politik Friedrich Ebert | zdroj: wikipedia

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky