Tomáš nebude môj poradca, uviedol Pellegrini

Premiér SR Peter Pellegrini

foto: Martin Nedeliak/hlavné.sk

Nová vláda schválila svoje programové vyhlásenie jednomyseľne, pričom jedinou zmenou v texte z roku 2016 je vypustená pasáž o slovenskom predsedníctve v Rade Európskej únie. Zmenil sa aj úvod, ktorý reflektuje súčasnú situáciu. Novinárom to povedal premiér Peter Pellegrini (Smer-SD), ktorý odcestoval na svoj prvý summit do Bruselu.

„Z Bruselu sa vrátim v noci tak, aby som od 9. hodiny mohol byť na schôdzi NR SR, kde predstavím Programové vyhlásenie vlády (PVV),“ avizoval. Pellegrini si však nemyslí, že jeho vláda dostane dôveru už v piatok (23.3.). „Očakávam, že predstavím PVV a rozprava bude pokračovať určite aj v pondelok (26.3.),“ odhadol.

Pellegrini potvrdil, že sa chce stretnúť aj s organizátormi verejných zhromaždení, ale až po tom, ako bude mať parlamentom vyslovenú dôveru. Na samotné zhromaždenie by však nešiel. „Ja som za slušné Slovensko, ale ľudsky asi uznáte, že ak by som sa objavil v takom dave, asi by to nebolo nič príjemné. Ja nemienim nikoho provokovať,“ povedal.

Peter Pellegrinii si už prevzal kanceláriu premiéra, ktorú mu osobne odovzdal šéf Smeru-SD Robert Fico. Predseda vlády zároveň oznámil, že Erik Tomáš (Smer-SD) nebude jeho mediálnym poradcom. „Ja svoj mediálny tím budem postupne tvoriť. S Erikom Tomášom sme sa dohodli veľmi korektne s tým, že si bude napĺňať mandát poslanca NR SR,“ povedal.

Môže vás zaujímať

Združenie sudcov Slovenska odmieta kolektívnu vinu sudcovského zboru