Jednou vetou

Tomuto neuveríte: Na magistráte bude o zábavu postarané vďaka tomuto!

Ivan Petro a Matúš Vallo

autorská koláž hlavne.sk, Facebook, cervenynos.sk, Google Maps

Pri príchode na bratislavský magistrát nový primátor Matúš Vallo avizoval, že prichádza s tímom skúsených ľudí po svojom boku. Nikto by však nečakal, že jedným z nových zamestnancov magistrátu hlavného mesta bude bývalý klaun a liečiteľ. Keď sme ho oslovili, o svojich ďalších skúsenostiach veľmi hovoriť spočiatku nechcel. Hanbí sa, že sa rozumie aj do životného prostredia?

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Podľa našich informácií už viac ako týždeň pracuje na bratislavskom magistráte na pozícií vedúceho Oddelenia tvorby mestskej zelene, nový vedúci. Jeho meno je Ivan Petro. Prečo však Vallo vybral klauna? Ako sa môže rozumieť zeleni? Toto sme napokon zistili.

FOTO: Na poslednú schôdzu parlamentu pred letom sa poslankyne poriadne vyparádili!

Podľa informácií hlavne.sk má Petro za sebou štúdium herectva a pôsobil prevažne v tejto oblasti, kde sa venoval najmä deťom v nemocniciach – a to ako zdravotný klaun.

Práve preto sa ho redakcia rozhodla kontaktovať a zistiť, čo ho priviedlo k radikálnej zmene a to ku práci v sektore životného prostredia. (text pokračuje nižšie)

Ivan Petro alias doktor Mrkvička pôsobil dlhé roky v Červenom nose | cervenynos.sk

 

FOTO: Ikonická Barcelona. Pozrite sa, ako vyzerá v lete!

Keď sme ho telefonicky kontaktovali, na naše otázky o znalosti problematiky spočiatku veľmi nechcel odpovedať. „Študoval som na vysokej škole aj vo Viedni – BOKU (Vysoká škola poľnohospodárska vo Viedni – pozn.red), mám skúsenosti aj v tomto,“ uviedol stroho Petro a telefonát prerušil s vysvetlením, že má rokovanie a svoj profesný životopis nemá problém zverejniť našej redakcii.

Neskôr nám poslal doplnenie, že v rokoch 2013 – 2017 absolvoval vo Viedni magisterské štúdium zamerané na ochranu prírody, arboristiku, krajinnú architektúru a plánovanie. Rok strávil aj na Univerzite prírodných vied vo Wroclavi.  „Okrem toho mám samozrejme aj praktické odborné skúsenosti s arboristikou a inventarizáciou zelene z dvojročnej spolupráce s renomovanou firmou v tejto oblasti,“ napísal nám Petro.

FOTO: Toto nech ani nevidí. Ficove dlažobné kocky voľne pohodené pri parlamente

Podľa hovorcu magistrátu Petra Bublu absolvoval riadne výberové konanie, na ktoré sa prihlásil a výberovou komisiou bol na túto pozíciu riadne vybraný.

FOTO: Nezastaví sa. Ministrova hovorkyňa v plnom nasadení aj po pracovnej dobe

Podľa stránky Červeného nosa stále Petro figuruje aj v tomto občianskom združení ako klaun – liečiteľ pod menom doktor Mrkvička. Medzi jeho liečebné metódy podľa zverejneného dotazníka patrí obhryzkávanie pacientov jednorohou kozou, špecializuje sa na chov zajačikov, ktoré sa nekontrolovateľne množia. Vo voľnom čase hrá na gitare, či cestuje po svete.

FOTO: Poriadne mu naložili. Pozrite sa, čo mal Hrčka pred kanceláriou v Petržalke

Nie je teda vylúčené, že v prípade potreby starostlivosti o mestskú zeleň siahne okrem odborných znalostí z prírodných vied možno aj po svojich terapeutických skúsenostiach z minulosti a mestské trávniky, či zeleň sa budú vďaka nemu takpovediac „kosiť“ samé.

GALÉRIA kliknite na miniatúry:

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na 0910 554 995

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky